U Puli na "Vlaku u snijegu"

Još jedno hladno i pahuljama prošarano jutro svanulo je u ponedjeljak 19. veljače kao idealna uvertira u ono što slijedi, a to je predstava Vlak u snijegu. Učenici od 1. do 4. razreda Matične i Područih škola u pratnji učiteljica i knjižičarke posjetili su pulski Teatar Naranča i kao uvijek dobro se proveli.

Na daskama Teatra odigran je svevremenski roman Mate Lovraka.  Kroz dramatizaciju Hrvoja Zalara priču nam pripovijeda Učitelj koji je svjedočio nemilom događaju svog 4.b razreda. Radnja prati hrabre učenike koji se, nakon što učitelju pozli na izletu u Zagreb, moraju sami vratiti vlakom u selo. Uz zajedništvo, slogu i prijateljstvo uspiju ostvariti svoj naum: osloboditi vlak od nanosa snijega i sretno se vratiti u selo. Naravno, u cijeloj avanturi pomoć im pruža i neizostavna pjesma Arsena Dedića  koja im daje snage i volje za rad „kad se male ruke slože“.

Učenici su s oduševljenjem zapjevali zajedno s odličnim glumcima, a na povratku, unatoč hladnoći i jakom vjetru koji je mrsio  kosu, neka nova radost, vedrina i optimizam zasjala je na licima naših mališana i njihovih učiteljica. U produženom boravku s radošću su prionuli ilustraciji pogledanog, a dramatizirajući dio predstave odigrali su ulomak uživjevši se u ulogu učitelja i nestašnih učenika.

objavio: Administrator   datum: 20. 2. 2018.