Uspjeh učenika naše škole nakon školskih natjecanja

Početkom veljače  završila su ovogodišnja školska natjecanja “Znanost mladima 2018.“  na kojima su naši  učenici postigli zavidne rezultate te izborili  plasmane na višu, županijsku razinu natjecanja od kojih su se neka već i održala.

Uspješno su se predstavili na županijskom LiDraNu u Puli na kojem je sudjelovalo desetak učenika te škole, a kojima je mentorica učiteljica hrvatskoga jezika Tihana Franković Načinović.  U kategoriji pojedinačnih scenskih nastupila je  Hana Depikolozvane s monologom iz romana Deklaracija Gemme Malley te je i ovog puta, kao i na općinskoj razini, svojom zadivljujuće energičnom i sugestivnom izvedbom uspjela oduševiti publiku i Povjerenstvo, ali nažalost, ovog puta bez plasmana na državnu smotru. Povjerenstvo je imalo prilike  poslušati vrlo zanimljivu  radio igru Trnoplesari u kojoj glavne uloge igraju polaznici medijske grupe: Hana Depikolozvane, Ana Švić, Dora Močinić, Borna Mitanovski, Armin Šahdanović, Katarina Fornažar, Ivana Smoković, Jan Čule, Leon Lukež i Antonio Tončić.

U kategoriji samostalnih novinarskih radova  Prosudbeno  povjerenstvo predložilo je čak dva  intervjua potpićanskih učenica za državnu smotru: intervju pod naslovom I mi smo bili na radiju Ane Švić, učenice 8. razreda te intervju Dore Močinić, također osmašice, pod naslovom Anger-kad se učitelji  „razljute“.

Sredinom veljače održano je Županijsko prvenstvo školskih sportskih društava osnovnih škola  u odbojci za dječake na kojemu se naša odbojkaška ekipa okitila brončanim medaljama i ponosno, zajedno s učiteljem Ljubomirom Vilićem, donijela još jedan pehar u školsku vitrinu.

U tijeku su intenzivne pripreme vrijednih Potpićanaca za daljnja županijska natjecanja i to: Hrvatski jezik-Dora Močinić 8. r.(mentorica Tihana Franković Načinović); Matematika-Gabrijel Franković i Dora Močinić 8. r. te Mihael Slivar 6. r. (mentorica Iva Jelenić Bačić)Fizika-Gabrijel Franković 8. r. (mentorice Eva Melegi Matković i Lea Butorac); Povijest-Ana Švić, Hana Depikolozvane, Riccardo Celić i Ivan Švić, 8.r te Erin Pamić 7. r. (mentor Dalibor Švić); Natjecanje mladih tehničara-Marko Krištofić 7.r.  (mentorica Tina Mihelčić).

objavio: Administrator   datum: 22. 2. 2018.