Profesori iz SŠ "Mate Blažina" održali osmašima radionice iz fizike

U ponedjeljak, 26.2.2018. godine, održana je radionica iz fizike za učenike osmog razreda. Radionica je održana pod vodstvom profesora iz SŠ "Mate Blažina", a to su prof. Željko Brenčić, Davor Franković i Nedeljko Mandić (koji nije bio prisutan zbog održavanja nastave).

Učenici su na radionici samostalno  izvodili vježbe iz elektriciteta uz pomoć profesora te im je gradivo električne struje prezentirano na zanimljiviji način. Naučili su kako se spaja jednostavan strujni krug, serijski i paralelni spoj. Otkrili su svjetlosni, toplinski i kemijski učinak električne struje te su vidjeli kako dolazi do kratkog spoja, a skrenuta im je pozornost i na opasnost električne struje.

Osim toga, profesori su bili voljni ukratko prezentirati gradivo električne struje i učenicima sedmog razreda, kako bi ih zainteresirali za ono što ih čeka dogodine.

objavio: Administrator   datum: 27. 2. 2018.