„Ljubav je nedjeljiva“!

...odzvanjalo nam je u mislima nakon jučerašnjeg posjeta Istarskom narodnom kazalištu u Puli. Na daskama INK-a, jučer 19. ožujka, učenici sedmog i osmog razreda, uoči Svjetskog dana kazališta, gledali su predstavu Pola-pola koja progovara o jednoj od najosjetljivijih, najbolnijih i sve češćih situacija u kojima se velik broj djece i odraslih nalazi, a to je razvod braka. Predstava kroz bučnu punk-glazbu vrišti: “LJUBAV!” Ljubav koja nam svima treba i ljubav kao spas. Četvero izvrsnih glumaca predstavilo nam je dvije nesretne obiteljske priče koje nisu imale kraj koji svi tako jako priželjkujemo, a to je „i živjeli su sretno do kraja života“. Kako god završila ljubavna priča jedno je sigurno, a to nam ova predstava i poručuje-svatko od nas treba nekoga tko ga voli, bez obzira na sve.

Nakon kazališta osmaši su se uputili u posjet Strukovnoj školi gdje su im učitelji i stručna služba predstavili nastavne sadržaje i različite programe pojedinih struka, dok su sedmaši za to vrijeme obišli pulsku Gradsku knjižnicu gdje ih je ljubazno dočekao gospodin Daniel Horvat i  kroz zanimljivo predavanje upoznao s knjižničnim zbirkama. Nešto više pozornosti posvetio je stripu kao jednom omiljenih književnih vrsta koji nema generacijskih granica među čitateljima.

objavio: Administrator   datum: 20. 3. 2018.