Manje rizika, više zabave!

Povodom Svjetskog i europskog tjedna novca koji se u svijetu i kod nas obilježava od 12.-18. ožujka 2018. Hrvatski ured za osiguranje provodi kreativno-edukativni natječaj na temu Manje rizika-više zabave. Riječ je edukativnoj društvenoj igri koje je prošle godine distribuirana svim osnovnim i srednjim školama u Hrvatskoj, a zadatak ovogodišnjeg natječaja bio je organizirati radionicu na kojoj maksimalno 12 učenika igra igru, fotografirati radionicu  te napisati kratki zajednički osvrt o tome kako je igra pomogla u shvaćanju  važnosti i uloge osiguranja.

Jedanaestero osmaša proteklog je utorka 13. ožujka rado prionulo zadatku. Vođeni knjižničarkom i učiteljicom hrvatskog jezika Tihanom F. Načinović odigrali su ovu zanimljivu društvenu igru koja ih je na zabavan način upoznala s različitim opasnostima i rizicima s kojima se igrači mogu susresti tijekom života. Učenici su prilikom svake situacije zajedno razmatrali moguće rizike, naučili procjenjivati opasnosti i posljedice te iznositi svoja gledišta upoznavajući se s pojmom osiguranja koje nudi pomoć pojedincima prilikom nesretnog slučaja. Na kraju su napisali zajednički osvrt (koji vam donosimo pod opširnije), dok su Ana Švić i Ivan Švić uredili fotografije.

Benedicti Juranić, Nikol Vozila, Ani Švić, Mateu Lukšiću, Lorenu Benaziću, Ivanu Šviću, Vitu Juranu, Karli Maglica, Lani Brenko, Kristini Brenko, Dori Močinić želimo mnogo sreće prilikom odabira pobjedničke ekipe koja ima priliku osvojiti vrijedne nagrade.

„Uz zabavnu igru o osiguranju,

doprinosimo svome znanju.“

U utorak 13.ožujka. 2018. u školskoj knjižnici mi, učenici 8.a i 8.b razreda, igrali smo društvenu  igru „Less risk-more fun“. To je igra u kojoj prolazimo kroz različite životne dobi i susrećemo se s raznim životnim rizicima. Cilj igre je rješavanje i  sprječavanje  rizika.

Igra je zanimljiva za igranje i potiče na razmišljanje o različitim životnim situacijama. U igri smo se susretali s mnogim zanimljivim i ponekad šaljivim situacijama koje su nam zadržale koncentraciju za igru. Igra je namijenjena timskom radu i to nam se jako svidjelo. Svi smo igrali u istom timu i zajednički rješavali probleme. Igra nas je na zabavan način naučila o sprječavanju rizika i rješavanju posljedica i dala nam uvid o osiguranjima s kojima se susrećemo u životu. Još jedan razlog zbog kojeg nam se igra posebno svidjela je što se nismo borili jedni protiv drugih, već smo zajedničkim snagama morali pronaći najbolje rješenje. A usput smo smislili i krilaticu:

„Uz zabavnu igru o osiguranju, doprinosimo svome znanju.“

Igru su igrali: Ivan Švić, Benedicta Juranić, Nikol Vozila, Ana Švić, Dora Močinić, Loren Benazić, Mateo Lukšić, Karla Maglica, Lana Brenko, Vito Juran, Kristina Brenko.

objavio: Administrator   datum: 21. 3. 2018.

« Ožujak 2024 »