FANTASTIČAN ZAVRŠETAK 11. OLIMPIJADE OSNOVNIH ŠKOLA LABINŠTINE!

Završila je još jedna, 11. Olimpijada osnovnih škola Labinštine. Zadnjeg dana Olimpijade odigrala se atletika za starije razrede nakon koje su naši učenici otišli kućama okićeni s pet medalja! Brončanu medalju u skoku u dalj osvojila je Lucija Burul, srebro u 60 m pripalo je  Andri  Lukšiću te djevojkama (Lucija Burul, Ana Buršić, Ema Benazić i Erin Pamić) i dečkima  (Andro Lukšić, Jan Čule, Luka Aničić i Mihael Slivar) u štafeti 4x100 m. Naš Andro ove je godine oborio i rekord u skoku u dalj skočivši nevjerojatnih 5,22m. Bravo, Andro!

Izuzetno smo ponosni na naše učenike i njihovog voditelja, učitelja Ljubomira Vilića! Pokazali su hrabru, spretnu, odlučnu, kvalitetnu, izdržljivu i fair play igru u svim disciplinama te postigli sjajne rezultate osvojivši 15 medalja i titulu najboljih u ekipnim sportovima! Svaka čast!

Više o utakmicama i 11. Olimpijadi možete saznati u nastavku pod opširnije.

​Djevojčice i dječaci osvojili broncu u rukometu!

Jučer su se na  11. Olimpijadi OŠL održale završnice u muškom i ženskom rukometu, te malom nogometu. Krenulo je s rukometom za dječake. Pobjedom nad Rašom (10:4), narančasti su ovog puta, nakon zlata u košarci i odbojci, osvojili brončanu medalju. Za naše je djevojke potom uslijedila napeta i neizvjesna utakmica za broncu u kojoj su uspjele ostvariti pobjedu protiv ekipe iz Nedešćine (7:6). Na kraju smo gledali borbu naših sjajnih spotaša za broncu u malom nogometu koju unatoč izvanrednoj igri do posljednjeg trenutka nisu uspjeli osvojiti te su je teškog srca morali prepustiti Rašanima. Čestitamo od srca objema ekipama na fantastičnoj igri i želimo im puno sreće u posljednoj disciplini Olimpijade, a to je atletika koja je na redu sutra u 10:00 sati na gradskom stadionu!

Dječacima treće ekipno zlato na 11. Olimpijadi, četvrtu godinu zaredom su najbolji u odbojci!

Nakon zlata u košarci i odbojci za djevojke te dva zlata u stolnom tenisu, naši su odbojkaši uzeli i  treće ekipno zlato na 11. Olimpijadi! Pobijedili su u sva 3 meča i to bez izgubljenog seta!  Bravo, dečki!!!

Djevojke osvojile zlato u odbojci!

Nakon zlata u košarci i stolnom tenisu djevojke su jučer vratile zlato u Potpićan u odbojci. Bez izgubljenog seta pobijedile su obje labinske škole! Što reći nego od srca i s iskrenim ponosom čestitati  djevojkama i dječacima na fantastičnoj igri u svim dosadašnjim utakmicama!

A puno uspjeha želimo dječacima u današnjem turniru u odbojci!!

Dvije zlatne i dvije brobčane medalje u stolnom tenisu!

Nakon sjajnog uspjeha u košarci, naši su sportaši i sportašice nastavili s odličnom igrom i u stolnom tenisu.

Lucija Burul i Erin Pamić protiv djevojaka iz Ivo Lola Ribara izborile su prvo mjesto, a Erin je i u pojedinačnoj kategoriji uspjela obraniti prošlogodišnji naslov nakon velike borbe u finalu gdje je okrenula 0:2 protiv Nicolette Milevoj. David Stojšić i Luka Baćac pobijedivši vršnjake iz Vlačića osvojili su broncu, a David Stojšić sa sobom je ponio još jednu broncu u kategoriji pojedinačno.

Čestitamo našoj stolnoteniskoj četvorci na  osvojenim medaljama!

Narančasti osvojili zlato u košarci!

Sjajan uspjeh postigla je naša narančasta ekipa na jučerašnjem turniru u košarci. U polufinalnoj utakmici protiv ekipe iz Ribara odigrali su besprijekorno (21:14) čime su osigurali finale protiv vršnjaka iz Matije Vlačića. Finale je bilo veoma zanimljivo i puno preokreta. Vlačići su poveli sa 7:2 da bi pred kraj poluvremena došli u egal, a u drugom su poluvremenu narančasti prešli u vodstvo i zasluženo slavili 20:13.

Čestitamo dječacima na osvojenom zlatu kao i njihovom mentoru, učitelju Ljubomiru Viliću na izvrsnom vodstvu!!

Dječaci izborili utakmicu za broncu u malom nogometu!

Jučer, 29. listopada, u SC Franko Mileta održan je turnir u malom nogometu. Naša je nogometna ekipa u čijem su sastavu igrali Dilan Bašić, Jan Čule, Erik Burul, Andro Lukšić, Luka Baćac, Marko Krištofić, Mihael Slivar, Noa Paliska, Damjan Ivančić i Simon Baćac igrala u skupini A te su pobjedom nad ekipom iz Nedešćine (4:1) izborili utakmicu za broncu koja će se odigrati 12. studenog. Čestitke našim natjecateljima na odličnoj igri te im želimo puno uspjeha u sljedećoj disciplini, a to je košarka koja je na redu u ponedjeljak 5. studenog!

Otvorena 11. Olimpijada osnovnih škola Labinštine

U četvrtak 25. listopada svečano je otvorena 11. po redu  Olimpijada osnovnih škola Labinštine. Učenici od 1. do 8. razreda imali su priliku prisustvovati otvaranju i bodriti naše djevojčice i dječake u rukometu. Popraćeni navijanjem s punih tribina, u svečanom defileu na parket labinske dvorane izašlo je oko 400 učenika iz 6 osnovnih škola. Gradonačelnik Grada Labina Valter Glavičić, pred 1000 školaraca svečano je otvorio 11. Olimpijadu osnovnih škola Labinštine.

Prvog dana održali su se turniri u rukometu za djevojke i dječake. U ženskoj konkurenciji odigrala su se polufinala, a djevojke su (u sastavu ekipe: Iva Peteani, Lucija Burul, Erin Pamić, Nikol Dermit, Tanja Čeh, Tara Runko, Ana Buršić, Lunana Lukšić, Ivana Smoković, Ema Benazić, Una Drndić i Tina Glavač)  izborile utakmicu za broncu  protiv Nedešćine.

U konkurenciji dječaka sudjelovalo je svih 6 škola. Nadigravši ekipu iz Nedešćine, naši  će  dječaci (Dilan Bašić, Simon Baćac, Andro Lukšić, Erik Burul, Luka Baćac, Jan Čule, Mihael Slivar, Noa Paliska, Marko Krištofić, Arvin Jakupović, Luka Brenko, Noa Tončetić) također u borbu za broncu s dječacima iz Raše.

Finala i utakmice za 3. mjesto u obje konkurencije igraju se u ponedjeljak 12. studenog u popodnevnim satima.

Čestitke objema ekipama na odličnoj igri i želimo im puno sreće u borbi za broncu!

objavio: Administrator   datum: 14. 11. 2018.