Posjetili smo Samobor i Zagreb

Ove srijede, 12. prosinca, učenici sedmog i osmog razreda proveli su zanimljiv i ispunjen dan realizirajući sadržaje terenske nastave u glavnom gradu. Naš smo posjet započeli u prekrasnom gradiću u blizini prijestolnice, Samoboru. Obišli smo Samoborski muzej smješten u nekadašnjoj obiteljskoj kući Ferde Livadića, poznatog hrvatskog skladatelja, samoborskog gradonačelnika i suca, velikog preporoditelja i svestranog čovjeka 19. stoljeća. Kustos i kustosica Muzeja pobrinuli su se da svi učenici saznaju najvažnije činjenice o kulturnom, gospodarskom i političkom razvoju grada Samobora. Praćeni prekrasnim vremenom zaputili smo se prema Zagrebu gdje smo posjetili najdugovječniju i najveću televizijsku kuću smještenu na Prisavlju. Riječ je, naravno, o HRT-u.

Gospođa Nada Chedid provela je naše učenike i učitelje duž čitave zgrade pruživši im uvid u cjelokupan rad HRT-a u kojem je zaposleno gotovo tri tisuće ljudi. Ovaj put nam se posrećilo te smo imali priliku ući u gotovo sva studija. Čak smo pratili snimanje dviju emisija: Juhuhu i A strane. Oduševljeni posjetom HRT-u, uslijedila je nova, kazališna avantura. U blizini centra grada, u prostorijama kazališta Mala scena gledali smo predstavu Kamenje. Predstava  se bavi  problemom nasilja mladih i među mladima. Na naše je učenike ostavila snažan dojam i otvorila prostor za razmišljanje o mnogim temama, a posebno onoj o preuzimanju odgovornosti za vlastite  postupke.

Nakon dana ispunjenog brojnim sadržajima, vrijeme do povratka kućama ostavili smo za uživanje u ljepoti, blještavilu i žamoru zagrebačkog Adventa.

objavio: Administrator   datum: 16. 12. 2018.