Uključili smo se u akciju “Zasadi drvo, ne budi panj”

Učenici razredne nastave Matične i Područne škole u Sv. Katarini uključili su se ove godine u trodnevnu akciju “Zasadi drvo, ne budi panj” koja se u petak 25. listopada počela provoditi diljem Hrvatske i trajala do nedjelje 27. listopada. Riječ je o građanskoj inicijativi koja je pokrenuta s idejom da svatko može zasaditi stablo i tako pridonijeti poboljšanju vlastite životne sredine, ujedno i borbi protiv klimatskih promjena.

Učenici naše škole posadili su u školskom parku visoku mladicu oraha. Prije same sadnje, domar i učenici sedmog i osmog  razreda, Marin Smoković, Marko Krištofić, Dilan Bašić i Leonard Brenko pobrinuli su se da stablo bude smješteno u prikladnu rupu. Nakon toga su učenici razredne nastave zajedno sa svojim učiteljicama ponosno bacali zemlju ručicama u prostor oko novog biljnog ljubimca školskog parka. Za to vrijeme su u Područnoj školi u Sv. Katarini učenici sadili biljku pomalo egzotičnog izgleda i naziva-lagerstremiju. Riječ je o biljci koja je u vrijeme cvatnje, od lipnja do kasne jeseni, ukrašena s bezbroj crvenih, ružičastih ili ljubičastih cvjetova skupljenih u metličastim, do 20 cm dugim cvatovima.

Nadamo se kako će naša nova školska stabla sljedeće godine uspješno procvjetati, a učenicima i učiteljicama pohvale na uključivanju u ovu akciju.

objavio: Administrator   datum: 31. 10. 2019.

« Ožujak 2024 »