ODLUKA o organizaciji rada, rasporedu rada i radnog vremena za vrijeme epidemije bolesti COVID-19 uzrokovane virusom SARS-CoV-2

OSNOVNA ŠKOLA VLADIMIRA NAZORA POTPIĆAN

KLASA: 602-01/20-01/20

URBROJ: 2144-20-01-20-9

Potpićan, 20.03.2020.

Temeljem članka 119. Statuta Osnovne škole Vladimira Nazora Potpićan,  Odluke o izmjeni Odluke o obustavi izvođenja nastave u visokim učilištima, srednjim i osnovnim školama te redovnog rada ustanova predškolskog odgoja i obrazovanja i uspostavi nastave na daljinu (Narodne novine br. 32/2020) i upute Ministarstva znanosti i obrazovanja (KLASA: 602-01/20-01/00178, URBROJ: 533-01-20-0002) od dana 19. ožujka 2020., ravnateljica Osnovne škole  Vladimira Nazora Potpićan donosi

ODLUKU

o organizaciji rada, rasporedu rada i radnog vremena za vrijeme

epidemije bolesti COVID-19 uzrokovane virusom SARS-CoV-2

I.

Zbog sprječavanja širenja COVID-19 bolesti na radnom mjestu,  učitelji, stručni suradnici i ostali zaposlenici radit će od kuće i to u skladu s procjenom odnosno tehničkim mogućnostima.

U školi će se obavljati samo nužni i neodgodivi poslovi.

Rad u školi odvijat će se samo kad je to nužno radi kontinuiranog izvođenja nastave na daljinu i prihvata djece koja pohađaju razrednu nastavu ako oba zaposlena roditelja nemaju drugu mogućnost zbrinjavanja djece odnosno kada je to potrebno radi obavljanja ostalih nužnih poslova. Učitelji razredne nastave obvezuju se u komunikaciji s roditeljima učenika obavijestiti ravnatelja o potrebi organizacije prihvata učenika 1 radni dan prije organizacije istog.

Ostali nužni poslovi su poslovi održavanja i kontrole centralnog grijanja u Školi, poslovi održavanja i čišćenja  prostorija Škole koji su nužni radi sprječavanja širenja zaraze, te poslovi koji su žurni radi ostvarivanja prava učenika, roditelja i radnika Škole.

II.

Rad učitelja i stručnih suradnika radi provođenja nastave na daljinu odvija se u uobičajenom opsegu radnog vremena.

Učitelji neće obavljati posao na radnom mjestu ukoliko imaju uvjete za rad od kuće te se obvežu da će osigurati kontakte i način komunikacije (virtualna učionica, telefon, e-mail), te

• Svaki dan biti dostupni barem određeno vrijeme u virtualnoj školskoj zbornici;
  • Obvezno održavati nastavu na daljinu u uobičajenom opsegu radnog vremena;
  • Obvezno pripremati sadržaje, održavati komunikaciju s učenicima, roditeljima, školom i Ministarstvom znanosti i obrazovanja te davati povratne informacije učenicima i roditeljima;
  • Sudjelovati u drugim aktivnostima prema uputi ravnateljice i MZO-a.

Stručni suradnik – pedagog i psiholog neće obavljati posao na radnom mjestu ukoliko ima uvjete za rad od kuće te se obveže da će:

• Savjetovati učitelje i učenike vezano uz razrednu dinamiku u online okruženju;
  • Predlagati rješenja i upute o pristojnom ponašanju u online okruženju;
  • Reagirati na neprihvatljive oblike ponašanja;
  • Davati potporu u kriznim situacijama;
  • Pomoći u kreiranju sadržaja za učenike s teškoćama;
  • Sudjelovati u drugim aktivnostima prema uputi ravnateljice i MZO-a.

Stručni suradnik – knjižničar neće obavljati posao na radnom mjestu ukoliko ima uvjete za rad od kuće te se obveže da će:

• Biti na raspolaganju vezano uz pretraživanje izvora i knjiga te s učenicima i učiteljima komunicirati na redovitoj osnovi;
  • Biti uključen u virtualne zbornice i i prema potrebi virtualne razrede;
  • Pomagati učiteljima u kreiranju sadržaja i upotrebi materijala, uz reguliranje autorskih prava;
  • Sudjelovati u drugim aktivnostima prema uputi ravnateljice i MZO-a.

Stručni suradnik edukacijsko-rehabilitacijskog profila neće obavljati posao na radnom mjestu ukoliko ima uvjete za rad od kuće te se obveže da će:

• pomoći u kreiranju sadržaja za učenike s teškoćama.
  • Sudjelovati u drugim aktivnostima prema uputi ravnateljice i MZO-a

U slučaju potrebe organizacije prihvata učenika od prvog do četvrtog razreda ravnateljica ima pravo pozvati na rad potrebne učitelje.

III.

Ravnateljica, tajnica i računovođa Škole obavljat će rad od kuće u skladu s procjenom odnosno tehničkim mogućnostima u uobičajenom opsegu radnog vremena.

Povremeno u dogovoru s ravnateljicom dužni su doći na radno mjesto radi obavljanja poslova nužnih za redovno poslovanje, a koje nije moguće odraditi od kuće.

Tehničko osoblje (domar, kuharica i spremačice) obavljat će nužne i neodgodive poslove kontinuirano prema uputama ravnateljice.

IV.

Za vrijeme trajanja epidemije Škola neće neposredno raditi sa strankama  te će na svojoj web stranici objaviti upute za rad sa strankama kao i uredovno radno vrijeme.

V.

Radnici potpisuju izjavu da imaju uvjete za rad od kuće sukladno uputi Ministarstva znanosti i obrazovanja od 19.03.2020., KLASA: 602-01/20-01/00178, URBROJ: 533-01-20-0002, a koje su sastavni dio ove Odluke.

VI.

Ova Odluka stupa na snagu danom donošenja i objavit će se na oglasnoj ploči i mrežnim stranicama   Škole, a vrijedi do ukidanja Odluke o obustavi izvođenja nastave u visokim učilištima, srednjim  i osnovnim školama te redovnog rada ustanova predškolskog odgoja i obrazovanja i uspostavi nastave na daljinu te Upute Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Ravnateljica:                                                                                                              mr.sc.Nada Peršić, prof.

objavio: Administrator   datum: 31. 3. 2020.