Razmijenili smo straničnike s učenicima iz Portugala

Ove godine naša se škola po prvi put uključila u međunarodni projekt razmjene straničnika povodom Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica (ISLM). Ovogodišnji projekt organizirao se pod nazivom „Pronalaženje načina za zdravlje i dobrobit u školskim knjižnicama“ ("Finding ways to health and wellbeing in school libraries"). Škola  partner bila nam je škola iz grada Castelo Branco iz Portugala. Nakon međusobne komunikacije školskih knjižničarki započela je izrada straničnika. Straničnike su izradili učenici 7. i 8. razreda uz pomoć učiteljice Tihane F. Načinović i knjižničarke Marine Rade. Tema Mjeseca hrvatske knjige bila je „Razlistaj se“, stoga smo ju objedinili s temom međunarodnog projekta te na naše straničnike zalijepili jesensko lišće i isječke fotografija koje su učenici fotografirali povodom Međunarodnog dana pješačenja uz prigodnu motivacijsku poruku na engleskom jeziku. S radoznalošću smo iščekivali straničnike iz Portugala koji su nam stigli proteklog tjedna.

objavio: Administrator   datum: 21. 12. 2020.