Daniel Brenko osvojio 1. mjesto na likovnom natječaju povodom 100. obljetnice Labinske republike

„I moj nono je bi kovar“ naslov je likovnog rada Daniela Brenka, učenika 8. razreda, koji je na likovnom natječaju povodom 100. obljetnice Labinske republike osvojio 1. mjesto u  kategoriji radova učenika od 5. do 8. razreda.

S velikim zadovoljstvom čestitamo Danielu na velikom uspjehu kao i njegovoj učiteljici likovne kulture, Eni Blašković, na još jednom veoma uspješnom mentorstvu! Osim Danielovog rada, na natječaju je sudjelovalo još 16 radova naših učenika od 1. do 8. razreda. Likovne radove objedinili smo u digitalnoj knjižici koju možete pogledati OVDJE.

Pojerenstvo je među prispjelim radovima pohvalilo radove sljedećih učenika: Ernya Runka (4.r.), Denija Valkovića (1.r.), Chiare Roviš (3.r.), Ariana Smilovića (3.r.), Anamarije Baf (6.r.), Ivone Baćac (6.r.) i Sare Ilić (8.r.). Pohvaljeni učenici, mentorice dobili su prigodne poklone, a svi koji su sudjelovali na natječaju dobili su zahvalnice.

Tema natječaja bila je „Rudarska baština Labinštine“, a podteme su bile: 100. obljetnica Labinske republike, štrajk rudara, rudarski šoht, moj nono/pranono kovar, putevima rudara ili druge srodne podteme po slobodnoj procjeni. Na natječaj su se mogli prijaviti polaznici dječjih vrtića, osnovnih škola, srednje škole te posebne odgojne-obrazovne ustanove za učenike s teškoćama u razvoju na području Grada Labina i općina Raša, Kršan, Pićan i Sveta Nedelja.

Na likovni natječaj zaprimljeno je 128 radova od kojih je odabrano 15 u 5 kategorija.

Svi nagrađeni radovi bit će izloženi u Gradskoj knjižnici Labin te se mogu razgledati od petka, 23. travnja do 21. svibnja 2021. Svi radovi zaprimljeni na likovni natječaj bit će dostupni u virtualnoj izložbi u online brošuri od petka, 23. travnja. Nagrađene radove možete pogledati OVDJE.

objavio: Administrator   datum: 23. 4. 2021.