Novigradsko proljeće sa Simonom i Karmelom

Novigradsko proljeće, smotra stvaralaštva darovitih učenika osnovne škole koji se u sklopu izvannastavnih aktivnosti bave stvaralaštvom u jezično-umjetničkom području, okupila je ove godine svoje polaznike online. Okupljeni u radionicama, učenici su se od 12. do 17. travnja družili i zajedno stvarali na daljinu. Karmela Švić, učenica 7.r., i Simona Paliska, učenica 6.r., prenijele su nam svoje dojmove koje donosimo u nastavku.

Karmela:

"Ove godine se škola stvaralaštva Novigradsko proljeće održavala od 12. do 17. travnja, a tema je bila Voda. Zbog situacije s korona virusom nije se moglo ići u Novigrad, ali se svejedno održalo online. Iz naše škole na Novigradskom proljeću sudjelovale smo Simona i ja. Radionice su se odvijale preko zoom poziva, jedna je bila ujutro, a druga poslijepodne te bi navečer bio večernji program. Ja sam sudjelovala u slikarsko-scenografskoj radionici gdje se izrađuju razne scenografije te se uči o konceptualnoj umjetnosti...Rad je bio otežan s obzirom na situaciju te se nije moglo napredovati kao kada se radionice održavaju uživo, ali je to svejedno bilo jedno edukativno i lijepo iskustvo."

Simona:

"Jako sam se lijepo provela na Novigradskom proljeću.  Unatoč tomu što nije bilo uživo, upoznala sam nekoliko ljudi.  Dvoumila sam se hoću li sudjelovati ili ne jer moje dvije prijateljice su odustale. Ipak sam odlučila sudjelovati. Već prvi dan bilo mi je jako zabavno. Odabrala sam radionicu pjevanja. Svakodnevno smo imali radionice od 9:00 do 12:00 sati. U to vrijeme smo se zagrijavali i učili novu pjesmu, a od 16:00 do 18:00 smo ponavljali pjesme koje smo ujutro naučili. Poslije toga smo trebali snimiti naučenu pjesmu. Od 20:00 do 21:00 imali smo zabavni program gdje smo mogli raditi što god smo željeli. U tom programu su sudjelovale sve radionice. Jednoga dana smo radionicu pjevanja završili sat vremena ranije pa smo mogli ići u poziv u bilo koju drugu radionicu i vidjeti što tamo rade. Bilo je zanimljivo pogledati kako rade i u drugim radionicama.

Sudjelovanje na Novigradskom proljeću je jedno novo iskustvo za mene. Jako sam se lijepo provela i stekla nove prijatelje. Voljela bih to ponoviti, a pogotovo uživo."

Završnu prezentaciju radova možete pogledati ovdje ili klikom na fotografiju. Ovdje možete poslušati pjesmu koju je pripremala radionica pjevanja, a nosi naslov Tritonova truba.

objavio: Administrator   datum: 27. 4. 2021.