Terenska nastava u Feštinskom kraljevstvu

15.9. 2021. realizirana je terenska nastava u Feštinskom kraljevstvu. Sudjelovali su učenici od prvog do četvrtog razreda matične škole u pratnji svojih učiteljica. Svima je bio veliki doživljaj posjetiti predivno Feštinsko kraljevstvo. Razgledali smo špilju, igrali nogomet, hranili zečeve i kokoši, plesali limbo, valjali po travi, mirisali biljke, stvarali mala djela od bundeva. Puno smo saznali o kulturnoj baštini Žminjštine.

Donosimo i dojmove naših četvrtaša, a možete ih pročitati ovdje.

A 24. rujna terensku nastavu u Feštinskom kraljevstvu realizirali su i učenici Područne škole u Sv. Katarini.

Fotogalerija.

Jan:  Drugi put u životu sam vidio šišmiša. Nije istina da se zaplete u kosu. Pojedu preko tisuću insekata po noći.

Arian:  Već sam bio u špilji kad sam bio u vrtiću.

Ella: Teta Mirjana nas je naučila da treba biti tiho kako bi zečevi izašli iz svoje kućice. Hranili smo ih broskvom i mrkvom.

Chiara: Mirisala sam biljke koje nam je pokazala teta Mirjana. Upoznali smo pelin, smilje, kuš, mentu i ružmarin. Poseban je osjećaj kad sam dirnula toplo jaje, tek iznesšeno.

Alvaro: Kokoš je ležala na jajima i grijala ih da se izležu.

Valentina: Kotrljali smo se po travi, vidjeli smo domaće životinje i igrali limbo.

Rianna: Rolali smo se kao palačinke niz jednu padinu.

Elmir: Hranili smo kokoši i zečeve.

Ella: Od bundeva smo radili skulpture po grupama. Bilo je tu mačke, hobotnice, zvijezde, pauka koji plete mrežu. A svi zajedno smo osmislili čovjeka.

Darian: Barba Aldo je pričao o kremenskom pijesku. Žene su prale rublje tim pijeskom. U Žminju su napušteni rudnici boksita.

Stian: Moja je grupa bila najbolja u izradi hobotnice od raznih bundeva.

Petra:  Zanimljivo je bilo vidjeti stalaktite i stalagmite u špilji jer su se sjajili.

Tomas: Lijepo je igrati nogomet na travi.

Anel:  Zanimljivi su oblici u špilji jer sliče na špagete, dinosaure, hamburgere, kralja i kraljicu.

Ivano: Uživao sam u izradi skulptura od bundeva.

objavio: Administrator   datum: 17. 9. 2021.