Obilježili smo Svjetski dan pješačenja

U petak 24. rujna obilježili smo Svjetski dan pješačenja koji se svake godine odvija u mjesecu listopadu. Ove godine odabir je pao na stazu koja vodi do pitoresknog i idiličnog mjestašca po imenu Krbune udaljenog oko 8 km od Potpićna. Učenici od 5. do 8. razreda u pratnji učitelja tjelesne kulture, Ljubomira Vilića, i predmetnih učitelja i učiteljica  uživali su u ljepotama brežuljkastog kraja ovog dijela Istre. Ljepote prirode i jeseni ovjekovječili su ovog puta i učenici. Drugu godinu organiziran je foto natječaj te su svi učenici tijekom pješačenja fotografirali, a najljepšu fotografiju mogli su potom poslati na školski foto natječaj. Prosudbeno povjerenstvo u sastavu učiteljice likovne kulture, Eni Blašković, učiteljice engleskog jezika, Ajrin Floričić i školske knjižničarke, Marine Rade, odabralo je najbolje radove. Prvo mjesto zauzela je fotografija Ivana Valkovića, učenika 8. razreda. Drugo mjesto zauzela je fotografija Zite Lukšić, učenice 7. b razreda. Treće su mjesto zauzele fotografije troje učenika: Dine Smokovića (6. r.), Adriana Zulijanija (6.r.) i Paole Maras (7. a r.). Pohvaljene su fotografije Vilama Puhara (6. r.), Leone Širol (5. b r.) i Rafaele Černjul (6. r.)

Ivano Valković, 8.r., 1. mjesto

Na ovoj poveznici  nalazi se digitalni album pristiglih fotografija.

Ugođaj s naše 12 km dugačke staze možete pogledati u fotogaleriji.

objavio: Administrator   datum: 7. 10. 2021.