Izložba posvećena čitanju

Posljednji mjesec Godine čitanja obilježili smo prigodnom izložbom u školskom hodniku. Pored neizostavnog bora od knjiga, školska knjižničarka Marina Rade i učiteljica likovne kulture, Eni Blašković,  postavile su izložbu učeničih radova nastalih nakon čitanja pojedinih književnih djela, ali i nakon promišljanja o čitanju. Izložba se sastojala od tri dijela.

Prvi dio nastao je proljetos kada su sadašnji učenici osmog razreda, na satu likovne kulture s učiteljicom Eni nacrtali, a potom i izradili trodimenzionalni prikaz idealnog kutka za čitanje. Radovi su nastali u sklopu poziva na sudjelovanje u projektu studenata arhitekture Sveučilišta u Ljubljani i njihovom stvaranju časopisa "Palindrom" posvećenog svim aspektima čitanja, a koji je u mjesecu rujnu, zajedno s ostalim njihovim projektima i aktivnostima, predstavljen u Izoli obilježavanjem Europskog dana jezika. Drugi dio izložbe posvećen je klasiku svjetske književnosti: "Malom princu". Učenici osmog razreda, na satu hrvatskog jezika, s učiteljicom Tihanom Franković Načinović, na poseban su način obradili ovo djelo koje desetljećima nadahnjuje čitatelje, a nadahnulo je i naše učenike u osmišljavanju njihovih planeta. Svatko je od njih izradio planet te opisao svoj susret s Malim princom. Znatiželjni promatrači izložbe mogli su saznati kako je izgledao njihov susret na Čokoladnom, Srednjovjekovnom, Origami, Električnom, Mudrom ili nekom drugom planetu. Treći dio izložbe činile su knjige koje su učenici čitali u sklopu projekta „Čitam te, gradim sebe“ na kojima su se nalazili QR kodovi s poveznicom na zanimljive videonajave knjiga, a koje smo priložili u prethodnoj objavi.

Nadamo se kako je ova izložba probudila u nekima od naših učenika znatiželju i želju da čitanjem otkriju više o sebi i svijetu koji ih okružuje.

Više fotografija u fotogaleriji.

objavio: Administrator   datum: 29. 12. 2021.