Videonajavu knjige Adriana Zulijanija Ministarstvo kulture i medija proglasilo najboljom u 2022. godini!

Još jedan veliki uspjeh za Adriana Zulijanija, učenika 6. razreda! Adrianova videonajava knjige „Ovaj put je kriv tata“ autora Zorana Pongrašića proglašena najboljom videonajavom knjige u kategoriji radova od 5. do 8. razreda na Javnom pozivu Ministarstva kulture i medija.  Naime, Ministarstvo kulture i medija je u rujnu 2021. po drugi puta objavilo Javni poziv učenicima osnovnih i srednjih škola za videonajave knjiga, kao jednu od mjera Akcijskog plana Nacionalne strategije poticanja čitanja, s ciljem doprinosa razvoju kulture čitanja. Videonajave knjiga u našoj školi nastale su u sklopu školskog projekta poticanja čitanja u 2021. godini pod naslovom „Čitam te, gradim sebe“ tijekom kojeg su učenici od 6. do 8. razreda čitali knjige razliočitih autora i žanrova i snimali videonajave. Projekt je realizirala školska knjižničarka Marina Rade u suradnji s učiteljicom Likovne kulture, Eni Blašković, i učiteljicama Hrvatskoga jezika, Tihanom Franković Načinović i Vedranom Buršić.

Na Poziv koji je trajao do 1. prosinca 2021. godine pristiglo je 257 prijava iz svih krajeva Hrvatske, a u kategoriji od 5. do 8. razreda  pristigle su čak 124 videonajave. Adrianova videonajava knjige proglašena je najboljom uz obrazloženje povjerenstva kako je „video svjež, trajanjem idealan, duhovit i vrckav, a mladi glumci podsjećaju svojom karakterizacijom na slavne komičarske parove. Pohvaljujemo što su u zadanom materijalu uspjeli ostati svoji, zaigrani i veseli.“ (cjelovit tekst obrazloženja nalazi se ovdje).

Pravo oduševljenje izazvala je i vijest o nagradi, a to je izlet s kulturno-umjetničkim programom kojim će Ministarstvo kulture i medija, u dogovoru sa školom,  nagraditi razred iz kojeg dolazi autor videonajave.

Čestitamo mladom komičarskom paru, Adrianu i njegovom bratu Nikolasu, učeniku 3. razreda Područne škole u Pićnu, na velikom uspjehu, kreativnosti i odličnoj glumačkoj izvedbi!

Fotogalerija.

Videonajavu knjige možete pogledati ovdje.

objavio: Administrator   datum: 10. 3. 2022.

« Ožujak 2024 »