Učenici osmog razreda sudjelovali na "Europskom kvizu o novcu"

U srijedu 23.3. održano je online natjecanje „Europski kviz o novcu“ koji je Hrvatska udruga banaka organizirala treći puta. Natjecanje se provodilo za učenike od 13 do 15 godina, sudjelovalo je više od 100 osnovnih i srednjih škola s ukupno 257 timova iz 68  različitih gradova diljem Hrvatske. Kviz se održao uživo s početkom u 13 sati preko Kahoot platforme i YouTube kanala.  "Europski kviz o novcu" je projekt Europske bankovne federacije čiji je cilj učenjem i pripremama za kviz poboljšati financijsku pismenost djece i mladih diljem Europe. Spaja online učenje o osobnim financijama i natjecanje svih prijavljenih timova, iz različitih učionica u isto vrijeme.

Sudjelovalo je trinaestero osmaša koji su se natjecali podjeljeni unutar dva tima, djevojke su se natjecale u timu pod nazivom TEŽACI, a dječaci u timu LAKODELCI. Pitanja su bila vezana uz poznavanje pojmova i koncepata iz područja financija, bankarstva, cyber sigurnosti kao i svih bitnih informacija vezanih uz uvođenje eura, a osim točnosti odgovora, konačan poredak ovisio je i o brzini odgovaranja. Kviz se održao u školskoj knjižnici uz vodstvo školske knjižničarke Marine Rade.

U ukupnom poretku, među 257 timova, djevojke su zauzele 68. mjesto, a dječaci 140.  Čestitke! Vjerujemo da su naši osmaši  pripremajući se za kviz i kroz samo natjecanje unaprijedili svoje znanje o osobnim financijama te da  im je sudjelovanje dalo dodatnu motivaciju za stjecanje znanja o tom važnom segmentu života, financijskoj pismenosti.

Fotogalerija.

objavio: Administrator   datum: 25. 3. 2022.