Učenici razredne nastave sudjelovali u projektu „Sa STEMom raSTEMo“

Protekli tjedan je u našoj školi bio naročito zanimljiv i poučan za učenike razredne nastave 2., 3. i 4. razreda matične škole. Sudjelovali su u radionicama „Sa STEMom raSTEMo“. Riječ je projektu koji provodi Društvo naša djeca iz Jastrebarskog i putem kojeg djeca upoznaju prirodnoznanstvene i tehnološke koncepte i samostalno sudjeluju u praktičnim radovima. Učenici su mikroskopirali pomoću LCD mikroskopa te koristili digitalne obrazovne platforme i programirali robote. Radionice su trajale tri sata, razredni odjeli su se rotirali tako da su svi učenici prošli sve radionice uz vodstvo stručnih pedagoških djelatnika. Učenici su sa zanimanjem pratili upute, izvodili sve postupke pažljivo i fokusirano te su nakon radionica bili puni dojmova, a nekoliko četvrtaša opisalo je svoje dojmove koje možete pročitati pod opširnije.

Fotogalerija

Kenny (Radović): Jako mi je bilo lijepo na radionicama. Najprije smo gledali preko mikroskopa sitne stvari. Na robotici smo preko tableta koristili četiri mala robota u koje smo stavili kartice. Kad smo ih uključili radili su ono što piše na kartici. Zadnja je radionica bila izvođenje pokusa. Dobili smo na poklon platnenu torbu, a u njoj blok, kemijsku olovku, sendvič, sokić i čokoladu. Ja bih da svaki dan imamo radionice.

Petra (Klapčić): Na radionicama je bilo jako zabavno. Gledali smo na mikroskopu, programirali smo microbitove i na kraju radili pokuse. Za promatranje kroz mikroskop dali su nam nogu muhe, koricu luka i komadić pamuka. Onda smo programirali autorobote koji su programirani za kretanje po traci izbjegavajući prepreke. To mi je bilo jako zanimljivo. Na trećoj radionici smo bojali plamen u zeleno i bijelo. Htjela bih sve to ponoviti.

Rianna (Mikolj): Na radionicama je bilo jako lijepo i zabavno, naročito na zadnjoj kada smo bojali plamen u zeleno i bijelo. Izgledalo je kao neko svjetlo na lampi. Teško da bih pogodila što se krije ispod mikroskopa da nam nije otkrila voditeljica. Na drugoj smo radionici programirali pomoću microbita! Igrali smo digitalnu igru kamen-škare i papir. Pokusi su se izvodili pomoću kisika i plamenika. Ponovili smo gradivo koje smo učili u trećem razredu. Nadam se da ćemo opet tako nešto raditi u školi.

Ella (Vičić): Željela bih da svaki dan imamo radionice. Vidjela sam kroz mikroskop nogu muhe kako je jako dlakava. Vidjela sam robote u obliku auta. Zahvaljujući microbitu auti su se pokretali. Jedno je vozilo izbjegavalo ostale, drugo se kretao samo po crnoj liniji, treće se sudaralo, a četvrto je trubilo. Najljepša radionica mi je bila kad smo izvodili pokuse i napravili zelenu i bijelu vatru.

objavio: Administrator   datum: 29. 3. 2022.