Bili smo domaćini Županijskog natjecanja iz Modelarske lige

U srijedu 13. travnja naša je škola prvi put bila domaćin Županijskog natjecanja iz Modelarske lige, ekipnog natjecanja učenika u području modelarstva i maketarstva koje Hrvatska zajednica tehničke kulture provodi u svim županijama i gradu Zagrebu u suradnji s Hrvatskim savezom pedagoga tehničke kulture, županijskim i gradskim zajednicama tehničke kulture, društvima pedagoga tehničke kulture i osnovnim školama.

Na natjecanju je sudjelovalo 50 učenika u ukupno 25 ekipa iz 10 škola, a u pratnji je bilo 9 mentora.

Natjecanje su otvorili: Anton Pletikos (Zajednica tehničke kulture Istarske županije), Darko Suman (Društvo pedagoga tehničke kulture Istarske županije), Nada Peršić (ravnateljica Osnovne škole Vladimira Nazora Potpićan) i  Mateo Slivar (učitelj tehničke kulture u Osnovnoj školi Vladimira Nazora Potpićan). U sastavu Ocjenjivačkog povjerenstva bili su: Mateo Slivar, predsjednik Povjerenstva,  Vanja Vekić i Ivan Iskra.

Veoma smo sretni što se čak desetero učenika naše škole projavilo na natjecanje i s mnogo entuzijazma i kreativnosti prionulo rješavanju ovogodišnjeg zadatka natjecanja, a to je izrada kuće. Učenici su se natjecali u sljedećem sastavu:

1. Adrian Zulijani i Ajla Šahdanović, 6.r.

2. Sofija Močinić i Vita Maglica, 6.r.

3. Noel Lukšić i Tina Ilić, 7.r.

4. Andrej Juričić i Rianna Bajerić, 8.r.

5. Ivano Valković i Linda Hil, 8.r.

Učenici su u razdoblju od 9.00 do 12.00 sati, s pauzom za doručak, marljivo radili na svojim tehničkim tvorevinama. Povjerenstvo zaista nije imalo lagan zadatak. Gotovo sve ekipe izradile su tehnički pravilne i originalne kuće, a nijanse su odlučivale o trima najboljim ekipama.

Nakon prosudbe Ocjenjivačkog povjenstva najuspješnijima su proglašene sljedeće ekipe:

rang

OŠ Vitomir Širola Pajo Nedešćina

5.

Moris Peruško

Svim učenicima su podijeljene pohvalnice za sudjelovanje, mentorima zahvalnice i  priznanja za osvojena prva tri mjesta.

Izdavačka kuća Školska knjiga d.d. bila je sponzor te je donirala fascikle, razne blokove, rokovnike i planere za učenike i mentore. Za prva tri mjesta učenici pobjednici dobili su po jednu knjigu prigodnog sadržaja.

Zajednica tehničke kulture Istarske županije bila je sponzor i donirala sredstva za organizaciju natjecanja i nagrade učenicima.

Po završetku natjecanja svi radovi izloženi su na pozornici škole, a možete ih pogledati u priloženoj fotogaleriji.

Čestitamo svim natjecateljima i njihovim mentorima na odličnim rezultatima, a pobjednicima želimo mnogo sreće i uspjeha na državnoj razini natjecanja!

Fotogalerija.

objavio: Administrator   datum: 19. 4. 2022.