Sudjelovali smo u ekipnom natjecanju 16. festivala matematike „Ekipa za 5+“

Već dugi niz godina naša se škola, zahvaljujući učiteljici matematike, Ivi Jelenić Bačić, uključuje na natjecanje Festival matematike "Ekipa za 5+". Prijašnjih godina učenici su odlazili u Pulu gdje su se natjecali i družili s vršnjacima iz čitave Hrvatske. Međutim, protekle i ove godine natjecanje se održalo u prostorijama škole, a provodilo se na daljinu. Posebnost i zanimljivost ovog natjecanja je što se učenici natječu ekipno, tj. zajedno rješavaju zadatke, a rezultati se također objavljuju prema postignuću ekipe.  Iz naše je škole ove godine sudjelovalo  12-ero učenika u trima kategorijama.  U kategoriji PIKO natjecale su se dvije ekipe učenika 3. i 4. razreda. U jednoj su ekipi bili učenici matične škole: trećaši Armin Silahić i Darijan Kumer,  zajedno s Riannom Mikolj i Kennyjem Radovićem, četvrtašima, dok su u sastavu druge ekipe bili učenici Područne škole u Pićnu: Nina Baf i Leon Lučić, učenici 3. razreda zajedno s četvrtašima Tonkom Špiljak Presečki i Katrin Težak. U kategoriji MIKRO natjecali su se učenici 5. razreda: Noah Bilić i Leona Širol zajedno sa šestašicama: Sofijom Močinić i Majom Paolom Matas.

Čestitamo svim učenicima  i njihovim mentoricama: učiteljici Gordani, Jadranki, Đurđici, Jasmini, Ani i Ivi!

Podsjetimo, u ožujku je u našoj školi održano Međunarodno natjecanje „Klokan bez granica“ na kojem je sudjelovalo čak 53 učenika od 1. do 8. razreda. Nakon objave konačnih rezultata, petero učenika plasiralo se među 10% najboljih, a to su: Ines Aničić (2. r. PŠ Pićan, mentorica:Đurđica Matuhina), Rafael Stojšić (2.r. MŠ, mentor: Bernard Markić), Matej Blašković (3.r. PŠ Sv. Katarina, mentorica: Tatjana Baćac), Katija Stojšić (5.r., mentorica Iva J. Bačić) i Sofija Močinić (6.r., mentorica: Iva J. Bačić). Bravo!!

objavio: Administrator   datum: 19. 5. 2022.

« Ožujak 2024 »