Učenici Područne škole Sv. Katarina posjetili Park prirode Učka

U petak 17. 5. učenici Područne škole Sv. Katarina uputili su se rano ujutro na terensku nastavu u Park prirode Učka. Uz pratnju prekrasnog vremena i svježeg planinskog povjetarca po samom dolasku uživali su u igri i druženju u parku Centra za posjetitelje Poklon nakon čega je uslijedio posjet muzejskog izložbi Centra uz stručno vodstvo. Učenici su imali priliku upoznati se s prirodnim i kulturnim vrijednostima našega kraja na veoma moderan i interaktivan način: slušati cvrkut različitih ptica, doživjeti simulaciju različitih vremenskih prilika i doba dana na Učki pomoću velikog projekcijskog platna te uz mnoštvo interaktivnih ekrana čuti i naučiti mnogo o kulinarstvu, poljoprivredi, povijesti, folkloru, dijalektima, legendama, tradicionalnoj glazbi i još mnogo čemu vezanom za posebnosti ovoga kraja. Nakon zanimljivog posjeta Centru, učenici su se uz pratnju vodičkinja uputili u šetnju poznatom kružnom stazom koja je spoj umjetničkih zahvata u obliku umjetnosti u krajobrazu, tzv. Land Arta i prirodnih ljepota Ćićarije. Vodeća misao staze, koja je idejni projekt Borisa Pecigoša, razvijanje je svijesti o značaju povezanosti čovjeka i prirode. Učenici su vidjeli „Vilinsko sijelo“ gdje se prema predaji okupljaju vile i poznati „Ljubavni kamen“ sastavljen od dva kamena koji se naslanjaju jedan na drugi i koji simbolizira ljubav, partnerstvo i međusobnu podršku, a dublja poruka oslikane stijene je ljubav i zajedništvo čovjeka i prirode.

U duhu zajedništva s prirodom učenici su se nakon šetnje prekrasnom prirodom uputili svojim kućama svjesniji ljepote i bogatstva svoga kraja.

objavio: Administrator   datum: 24. 5. 2022.