Zavičajni projekt: „Svjetla na zavičajnoj haljini – motivirani pojedinci“

Osnovna škola Vladimira Nazora Potpićan u ovoj školskoj godini provodi zavičajni projekt neobičnog naziva „Svjetla na zavičajnoj haljini – motivirani pojedinci“, a namjera je toga projekta još neobičnija: upoznati istinske resurse naše županije-  konkretne mlade marljive ljude (srednjoškolce).

A, pomalo sebična namjera projekta je omogućiti našim učenicima sedmih i osmog razreda da se nadahnu tim divnim mladim ljudima, da u njima prepoznaju vlastite mogućnosti i da u njima pronađu inspiraciju za vlastito izražavanje u onome što je predmet njihovog interesa. I, zaista smo uspjeli u tome, jer susreti mijenjaju ljude,  a posebno ovakvi – kada otvorenog srca zovem one koji nam iz svoga obilja tamo mnogo mogu i žele dati.

Do sada smo ugostili učenike iz triju srednjih škola: Srednje škole Buzet, Srednje škole Eugena Kumičića Rovinj te Gimnazije i strukovne škole Jurja Dobrile Pazin. Namjera nam je još posjetiti grupu marljivih i simpatičnih srednjoškolaca u Gimnaziji Pula.  A, dok ne organiziramo posjet Puli slijede neovisni članci o svakom pojedinom gostovanju učenika iz navedenih srednjih škola u našoj osnovnoj školi u Potpićnu.

Iako je naš zavičajni projekt u tijeku, nije dovršen, kao škola smo već sudjelovali na Festivalu zavičajnosti za osnovne škole u Raši, koji je realiziran 27.5.2022. Zahvalnicu i lijepu knjigu za sudjelovanje u zavičajnom projektu  u ime OŠ Vladimira Nazora Potpićan preuzele su učenice osmog razreda Ivona Maglica i Vita Lukež.

Za kraj napominjem da ovaj projekt ne ostavlja, osim fotografija, materijalni trag. Ne radimo bilješke, prezentacije, ni video uratke. Trag ovog projekta je nevidljiv, utkan u naš doživljaj, u novo, drugačije i obogaćujuće iskustvo susreta i upoznavanja. Jer, svaki ovakav susret s onima koji imaju što dati – još dugo odzvanja u nama i potiče nešto dobro.

Dubravka Ujčić Lukšić, voditeljica projekta

objavio: Administrator   datum: 2. 6. 2022.

« Ožujak 2024 »