Posjet učenika iz Srednje škole Buzet

Dana 3. svibnja 2022. našu školu posjetilo je troje učenika Srednje škole Buzet, Alen Posedel, Petar Rašpolić i Oscar Pišak, svi iz strukovnog usmjerenja – tehničar za električne strojeve s primijenjenim računalstvom, u pratnji profesora Mirijana Ritoše i Pina Zidarića.

Više o susretu pročitajte u opširnije.

Alen, Petar i Oscar su našim osmašima i sedmašima pričali o stečenim strukovnim vještinama kroz uobičajenu nastavu, ali i o stečenim iskustvima kroz projekt Erasmus + „My Future in my hand“ koji je rezultirao kompletnom izradom postolja za raskrižje sa semaforima, čiji je rad pomno isprogramiran kako na prometnici ne bi došlo do sudara.

Osim konkretnih primijenjenih vještina potrebnih za dovršavanje ovakvog zadatka, koje su uključivale strojnu obradu, 3D modeliranje, 3D printanje, programiranje i niz drugih aktivnosti, pa i učenje na greškama, i napajanje grupnom sinergijom koja se usput među učenicima i profesorima dogodila, učenici su nam ispričali što se sve dodatno nauči na projektnim mobilnostima – kod odlazaka u drugu državu.

A, uči se mnogo i konkretno, na osobnom iskustvu. Npr. prolazak kroz zračnu luku, traženje točnog gate-a, zbrinjavanje prtljage, sam let avionom, vježbanje engleskog jezika već sa stjuardesom na avionu, odgovorno snalaženja u Njemačkoj, samostalnost oko higijene garderobe, upoznavanje učenika iz drugih država i upoznavanje znamenitosti u većim Njemačkim gradovima.

Hvala dečkima iz Srednje škole Buzet Alenu, Petru i Oscaru i njihovim mentorima entuzijastima Marijanu i Pinu.

Fotogalerija.

Dubravka Ujčić Lukšić, prof.

objavio: Administrator   datum: 2. 6. 2022.

« Ožujak 2024 »