Ajla Šahdanović osvojila 2. mjesto na natječjaju „Iskoni bje slovo“

U čast glagoljice i glagoljaštva  pod pokroviteljstvom Zadarske županije, Grada Zadra, Centra za istraživanje glagoljaštva Sveučilšta u Zadru, Udruga glagoljaša Zadar, osnovna škola  Zadarski otoci organizirala je VI. likovni natječaj „Iskoni bje Slovo“. Naslov likovnog natječaja prve su riječi Ivanova Evanđelja napisane na staroslavenskom jeziku i glagoljicom: Iskoni bje Slovo i Slovo bje u Boga i Bog bje Slovo, što znači: U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše u Boga i Riječ bijaše Bog.

Na natječaju je sudjelovalo ukupno 29 osnovnih škola, iz različitih dijelova Hrvatske, od kojih je jedna izvan granice Hrvatske, točnije iz Budimpešte. U natječaju su sudjelovali učenici od 1. do 8.razreda, a radovi su podijeljeni u 4 kategorije.   Sveukupno je pristiglo 134 radova.

Osnovna tema svake godine jesu glagoljična slova, a na koji način će ih učenici prikazati i obraditi te kojom tehnikom – ostaje učenicima na volju i izbor. Ajla Šahdanović, učenica 6. razreda, pod mentorstvom učiteljice Eni Blašković, odlučila se za akromatski prikaz glagoljičnog slova "i". Njezin kreativan i originalan rad Povjerenstvo je nagradilo 2. mjestom u kategoriji 5. i 6. razreda.  Osim Ajle, na natječaju je sudjelovao i likovni rad Ele Jeromele, učenice 8. razreda. U školu je nedavno stigla i nagrada. Učenice su dobile plave majice ispisane glagoljicom, pohvalnicu, a Ajla je dobila i katalog likovnih radova pristiglih na natječaj.

Čestitke Ajli i njezinoj mentorici, učiteljici Eni, na postignutom uspjehu!

objavio: Administrator   datum: 24. 6. 2022.