Polaznice Građanskoga odgoja i obrazovanja sudjelovale na natječaju „Financijska pismenost kroz igru“

U mjesecu ožujku Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga (HANFA) objavila je natječaj za učenike osnovnih škola pod nazivom „Financijska pismenost kroz igru“. U natječaju su mogli sudjelovati učenici viših razreda osnovnih škola, a natječajem se željelo potaknuti učenike na razmišljanje o temama povezanim s financijskom pismenosti. Učenici su trebali osmisliti društvenu igru (bord game) koja može sadržavati sve ili neke od tema koje se odnose na štednju, ulaganje, osiguranje i odgovorno financijsko ponašanje. Polaznice polaznice Građanskog odgoja prihvatile su se tog izazova. Uz pomoć dosadašnjeg znanja iz financijske pismenosti i poduzetništva stečenih na satovima GOO-a, ali i iz svakodnevnog života, osmislile su društvenu igru s pločom za igranje, kartice s pitanjima i pravila igre te ju nazvale „Financijska utrka“. Glavnu nagradu, pametnu ploču,  ovog puta nisu uspjele osvojiti,  ali su početkom lipnja dobile znak pažnje od organizatora natječaja, drvenu 3D kocku koju je potrebno sastaviti od različitih dijelova.

Čestitamo djevojkama na sudjelovanju i prihvaćanju ovog izazovnog natječajnog zadatka. A koliko je društvena igra zanimljiva njihovim vršnjacima, znaju li i oni upravljati osobnim financijama te mogu li nešto novo pomoću "Financijske igre" naučiti provjerit ćemo na jesen po povratku u školu.

objavio: Administrator   datum: 27. 6. 2022.