Beee...Ovca u kutiji! Posjet učenika Međunarodnom festivalu slikovnice u Pazinu

Uoči  dječjeg tjedna učenici PŠ Tupljak te Anabel Stojšić, Zita Lukšić i Tina Glavač iz matične škole  posjetili su u petak 30. listopada, u organizaciji pazinske Gradske knjižnice,  Međunarodni festival slikovnice pod nazivom Ovca u kutiji.  Zajedno s učiteljicom i knjižničarkom zavirili su maštovit, zanimljiv i inspirirajuć svijet slikovnica.

U nastavku otkrijte kako je izgledao naš susret sa slikovnicom…

Na samom početku našeg susreta spisateljica Irena Zelena pročitala nam je nekoliko zanimljivih priča koje su osvojile nagradu za najbolju slikovnicu Ovca u kutiji (Djevojčica iz cirkusa, Mica Poštarica, Čarapojedac), kao i svoju slikovnicu Mala noćna mora. Učenici su potom imali priliku i odglumiti pojedine likove iz  pročitanih priča.

Uslijedilo je druženje u pazinskoj Galeriji gdje su učenici  kroz  književno – likovnu radionicu zajedno s Anom i Jasminkom Petrović stvorili pravu malu slikovnicu pod naslovom Zašto volim Pazin?.

Slikovnice su nas doslovno u stopu pratile. Za potpun  doživljaj pobrinuli su se  i pazinski dućani koji  su u izlogu, pored svojih proizvoda,  izložili slikovnice.

Naše ugodno i zanimljivo druženje s gradom Pazinom zaokružili smo posjetom Kaštelu u sklopu kojeg smo posjetili Etnografski muzej Istre, a koji je svojom postavom oduševio  naše  radoznale učenike.

OVCA U KUTIJI  je književno-likovna nagrada za najbolju hrvatsku slikovnicu, a dodjeljuje se od 2005. godine. OVCA U KUTIJI je jedina nagrada u Hrvatskoj u kojoj stručni žiri sastavljen od književnika, književnih kritičara i ilustratora (članovi žirija mijenjaju se svake godine) pregledava cjelokupnu godišnju produkciju slikovnica i vrednuje umjetničku vrijednost teksta i njegov odnos s ilustracijom. Uz stručni žiri, najbolju slikovnicu bira i neovisan dječji žiri (članovi žirija mijenjaju se svake godine).

izvor:http://www.kgz.hr/hr/knjiznice/hrvatski-centar-za-djecju-knjigu/hrvatske-nagrade-za-djecju-knjigu-7431/ovca-u-kutiji-7443/7443

objavio: Administrator   datum: 3. 10. 2016.