U Zagrebu

U četvrtak 10. studenog u ranu zoru krenuli smo iz Potpićna na terensku nastavu u Zagreb.  Zajedno s nama, osmašima, išli su i učenici 6., 7.a i 7.b razreda. Dolaskom u Zagreb, najprije smo posjetili HRT. Jako nam se svidjelo kako nas je gospođa Nada Chedid, vodičkinja, ljubazno primila, a potom provela kroz čitavu zgradu Hrvatske radiotelevizije. Vidjeli smo mnogo toga.  Slušali smo i gledali snimanje jedne  radio emisije, a tijekom obilaska sreli smo i Mladena Kušeca koji je ljubazno s nama porazgovarao.  Nažalost, mogli smo vidjeti samo tri od ukupno sedam studija zbog toga što se u svima nešto snimalo. Najviše nam se svidio studio u kojem se snimaju mnoge HRT-ove popularne emisije, poput The Voicea, Plesa sa zvijezdama i sl. Obišli smo i prostoriju u kojoj se snima Županijska panorama, ali i studio Hrvatske uživo.

Nakon obilaska HRT-a posjetili smo Interliber. Tamo smo mogli kupiti razne knjige i časopise. Imali smo dovoljno vremena da sve lijepo pregledamo. Po završetku posjeta sajmu knjiga, jedna grupa učenika imala je dogovoren posjet u Muzeju tortura, a druga grupa u Muzeju iluzija. Grupa koja je išla u Muzej tortura imala je priliku vidjeti svakakve naprave za mučenje ljudi  kroz povijest, a u Muzeju iluzija vidjeli su različite stvari koje mogu prevariti naše oko i um. Svima nam je bilo jako zanimljivo i zabavno. Imali smo i slobodnog vremena koje smo proveli družeći se i razgledavajući centar našeg glavnog grada.  Pomalo umorni, ali veoma sretni zbog dana ispunjenog zabavnim i poučnim sadržajima, vratili smo se svojim kućama.

Nika Bažon, Ivana Bilić i Klementina Miletić,

učenice 8.razreda

Fotogalerija:

objavio: Administrator   datum: 11. 11. 2016.

« Ožujak 2024 »