Na završnoj svečanosti Nacionalnoga kviza za poticanje čitanja

U Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu u utorak 15. studenoga 2016. godine održana je završna svečanost Nacionalnoga kviza za poticanje čitanja, koji se ove godine odvijao pod naslovom "Čitam sto na sat". Podsjećamo, Nacionalni kviz za poticanje čitanja je natjecanje za mlade čitatelje koje se tradicionalno provodi u okviru nacionalnog programa Mjesec hrvatske knjige, manifestacije koja u organizaciji Knjižnica grada Zagreba te pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture Republike Hrvatske dulje od dvadeset godina promiče domaću knjigu, čitanje i čitatelje.

I ove se godine naša škola natjecala, a Ema Jakupović, učenica 6. razreda, kao dobitnica škole, zajedno s preko 200 učenika, sudjelovala je u završnom izvlačenju nagrade. Zajedno s Tanjom Čeh i Anom Švić, u pratnji knjižničarke, Ema je ovog utorka otputovala u Zagreb i prisustvovala završnoj svečanosti o kojoj možete pročitati pod opširnije.

Okupljenu djecu, koja su u Knjižnicu pristigla u pratnji knjižničara, profesora i roditelja, u ime domaćina svečanosti pozdravila je glavna ravnateljica Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu Tatijana Petrić. U ime programskog i organizacijskog odbora Mjeseca hrvatske knjige posjetiteljima se obratila ravnateljica Knjižnica grada Zagreba Davorka Bastić.

U prigodnom programu dramski umjetnici Robert Kurbaša i Doris Pinčić Rogoznica uprizorili su ulomak iz romana Ljeto za pamćenje Mire Gavrana u režiji Mladene Gavran.

S mladim čitateljima i natjecateljima kviza družili su se pisci čije je knjige je bilo potrebno pročitati za sudjelovanje u kvizu – Snježana Babić-Višnjić, autorica knjige "Krugovi na vodi", Nena Lončar, autorica knjige "Bio sam pas i opet sam", te Miro Gavran.

U programu je nastupio i glazbeni sastav Knjižnica grada Zagreba KGZ bend.

objavio: Administrator   datum: 18. 11. 2016.