Sedmaši na predavanju o dinosaurima

Kako su i kada živjeli dinosauri, zbog čega su izumrli, koje su vrste dinosaura živjele u dalekoj Zemljinoj prošlosti …? Odgovore na ta i mnoga druga pitanja dali su nam učenici mlađih razreda ovog petka, 23. studenog, gostujući u sedmom razredu na satu Biologije. Naime, proteklih tjedana intenzivno su proučavali dinosaure, održali predavanje u knjižnici, a u suradnji s učiteljicom produženog boravka Majom Rajšić koja je s njima pripremila izlaganje, i  učiteljicom Vivianom Dobrila koja je u tome prepoznala priliku da učenici sedmih razreda otkriju svijet gmazova na nov, drugačiji način, nastao je ovaj zanimljiv susret.

Tara Runko, Armin Šahdanović i Maxim Vretenar, učenici četvrtog razreda, Micell Vretenar i Kevin Dermit, drugaši, i sjajna Sofija Močinić, učenica prvog razreda, bili su odlični predavači, a učenici 7.a i 7.b publika koja je pozorno i s velikim zanimanjem pratila predavanje te  na sva pitanja točno odgovorila. Predavanje  je završilo demonstracijom ledenih jaja u kojima se krio dinosaur.

Fotogalerija:

objavio: Administrator   datum: 28. 11. 2016.