Druženje povodom Dana žena

U utorak, 7. ožujka 2017. g. u PŠ Tupljak u Krištofićima  bilo  je posebno zanimljivo. Pozivu na čajanku ljubazno su se odazvale gospođe koje žive u neposrednoj blizini škole. Povod susreta je bio Međunarodni dan žena (8.ožujak) koji se  obilježava još od  daleke 1909. godine pa sve do današnjih dana. Učenike trećeg razreda zanimale su koje su spolno/rodne uloge žena u  društvu nekad i danas.  Oni znaju da su  spolne razlike  određene rođenjem, pa je tema razgovora bila rodna razlika između dječaka i djevojčica, žena i muškaraca. Saznali su da su igrale „pašćacat na pet“ (igra s kamenčićima), skakale na lastik, igrale se lutkama, ali i loptom u igri nogometa. Uočili su i neke od stereotipa poput onog da su prodavačice zaposlene u trgovinama  prehrane, a prodavači u trgovinama auto-dijelova. Međutim, u današnje vrijeme žene voze kamione, igraju nogomet, a muškarci rade frizure, kuhaju večere. Zaključili su da je najvažnije prihvaćati ljude sa svim različitostima nevezano jesu li muškog ili ženskog spola. Ivano je izjavio da obaveze u obitelji ne proizlaze iz spola i roda već na zajedničkom dogovoru svih članova obitelji. Toni se nadovezao da pomaže mami i tati u obavljanju kućanskih poslova.

Zahvaljujemo tetama Mariji  Krištofić, Branki Ivić, Vedrani Krištofić,  Anici Smilović i Anici Stanić na ugodnom druženju i sretan vam Dan žena!

objavio: Administrator   datum: 8. 3. 2017.