Bili smo u kinu i bilo nam je sjajno!

Dugonajavljivani film redatelja Dejana Aćimovića u kojem igraju  neka od najpoznatijih domaćih, ali i stranih glumačkih imena (Goran Grgić, Rade Šerbedžija, Linda Begonja, mlada i nadarena Cvita Viljan, bivši proslavljeni profesionalni nogometaš Eric Cantona…) stigao je ovog četvrtka i na filmsko platno labinskog kina. Nakon gašenja svjetla u prepunoj kinodvorani, prepustili smo se priči o snazi ljubavi, mašte i neustrašivosti. Film Anka ekraniziran prema istoimenom romanu Mate Lovraka, klasiku dječje književnosti, u potpunosti je ispunio naša očekivanja. Učenici od prvog do šestog razreda matične zajedno s učenicima iz područnih škola Tupljak i Pićan u pratnji učiteljica i knjižničarke vratili su se sa jutrošnjeg kratkog i zanimljivog puta ispunjeni dojmovima o filmu, filmu u kojem su ljudske osobine poput ljubavi, plemenitosti, pravde i hrabrosti pronašle svoj put i pobijedile sve prepreke.

SADRŽAJ FILMA: Bajka smještena u srednjoj Europi početkom prošloga stoljeća, ANKA je priča o djevojčici iz sirotišta koju posvaja bogata rođakinja. Nedugo nakon Ankina dolaska otmjena rođakinja pokazuje drugo lice te razočarana i utučena Anka bježi, želeći se vratiti u sirotište. Put je dovodi do ciglane okružene visokim stablima i neobičnom prirodom. Grubih lica i velikoga srca, ciglari joj daju novi privremeni dom, daju joj sobu buntovnoga ciglara Brazilijanca, siročeta poput nje, koji je završio tu noć u zatvoru zbog kavge koju je započeo u seoskoj krčmi. U ciglani u dubini šume, s ovozemaljskim životom isprepliće se začudni, bajkoviti, svijet šumskih bića, koja vide samo djeca bujne mašte…(izvor: http://www.blitz-cinestar.hr/najave-filmova/anka/4195/1/1)

objavio: Administrator   datum: 9. 3. 2017.

« Ožujak 2024 »