Proljeće u Novigradu

Sigurno se pitate kakve veze ima naša škola s proljećem u Novigradu. Ima, i to mnogo. Riječ je Školi stvaralaštva  koja se svake godine održava pod nazivom „Novigradsko proljeće“ i koja već 42 godine zaredom, od toga 28 u Novigradu, okuplja darovite i kreativne učenike iz cijele Hrvatske.

Rad škole odvija se u dvadeset višestruko heterogenih radionica jezično-umjetničkog područja u korelaciji s nastavnim sadržajima, a sve radionice ostvaruju unaprijed dogovorenu temu koju dalje razrađuju izražajnim sredstvima karakterističnim za pojedino područje: riječ,  zvuk, sliku i pokret. Tema ovogodišnje Škole bila je „Muzej muza“.

Čak  tri učenice iz naše škole: Hana Depikolozvane, sedmašica, Lana Kodrin i  Ani Švić, osmašice, boravile su proteklog tjedna (od 1. do 8. travnja) u Osnovnoj školi Rivarela Novigrad gdje su, družeći se s vršnjacima iz čitave Hrvatske, stvarale i pritom stekle nova znanja i poznanstva.

A što kažu polaznice "Novigradskog proljeća"??

Lana Kodrin, 8. r.: „Nisam očekivala da ću se odmah prve godine "Novigradskog proljeća" toliko povezati s ljudima. Imali smo mnogo aktivnosti, ali i slobodnog vremena za druženje. Bilo je jako zanimljivo na radionici jer smo uvijek imali nešto za raditi. Rado bih ponovila ovo iskustvo.“

Ani Švić, 8.r.: Ovo mi je bilo prvo „Novigradsko proljeće“ i  mogu reći da je bilo predivno iskustvo. Učitelji i hospitanti su bili jako pristupačni i zabavni, a u isto vrijeme i jako fokusirani na rad s nama. Naučila sam nove tehnike disanja i zagrijavanja glasa koje će mi uvelike pomoći u daljnjem radu sa svojim glasom.

(Ani Švić: gornji red, četvrta slijeva nadesno)

Hana Depikolozvane, 7.r.:  Na "Novigradskom proljeću" bilo je jako lijepo. Bila sam u radijskoj radionici, naučila sam puno novih stvari, i ono najvažnije, zabavila sam se!“

Nadamo se kako će nove spoznaje i iskustva s "Novigradskog proljeća" pružiti  našim vrijednim učenicama novi podstrek u njihovom daljnjem obrazovanju i stvaralaštvu.

Smještaj i boravak učenica u Novigradu financirale su Općina Pićan i Općina Kršan.

Više o Školi stvaralaštva "Novigradsko proljeće" možete saznati na službenim stranicama Škole: http://www.novigradsko-proljece.com/web/.

objavio: Administrator   datum: 11. 4. 2017.