U Rijeci

U ponedjeljak 10. travnja učenici sedmog i osmog razreda  zajedno s vršnjacima iz OŠ "Ivan Goran Kovačić" Čepić realizirali su terensku nastavu u Rijeci.

Na samom početku našeg obilaska nekih od najpoznatijih kulturno povijesnih znamenitosti  toga grada posjetili smo islamski centar. Učenici su, između ostalog, imali priliku razgledati džamiju, prepoznatljivu po nekim specifičnim detaljima poput kupole koja natkriva centralni dio džamije ili munara(minareta). Napustivši džamiju, zaputili smo se prema Trsatu. U kompleksu svetišta posjetili smo kapelu zavjetnih darova i  Crkvu Gospe Trsatske, jedno je od najstarijih hrvatskih marijanskih svetišta. Napustivši Trsat i nezaboravan pogled na cijeli Kvarner, poznatim stubama Petra Kružića spustili smo se do grada gdje je uslijedila ugodna šetnja živahnim gradskim Korzom. Šećer  našeg zanimljivog poslijepodneva u Rijeci nalazio se u Hrvatskom kulturnom domu na Sušaku. Na kazališnom daskama HKD-a  dočekala nas je  Rossinijeva  opera „Seviljski brijač“ u adaptaciji Giorgia Suriana  koja nas je svih oduševila briljantnom izvedbom, zanimljivim i duhovitim zapletima koji su na kraju pokazali da istinska ljubav ipak pobjeđuje.

Puni dojmova sretno smo stigli svojim kućama.

objavio: Administrator   datum: 12. 4. 2017.

« Ožujak 2024 »