Drugo mjesto na Državnom natjecanju „Čitanjem do zvijezda“!

Poznata latinska izreka per aspera ad astra, koja tvrdi  da se u životu samo preko trnja dolazi do zvijezda, većini je poznata. Ali zvijezde je moguće dostići i  čitanjem.

U to su nas uvjerile sedmašice Hana Depikolozvane, Dora Močinić i Ana Švić koje su u pratnji  mentorice  Marine Rade  izborile sjajno  drugo  mjesto na Nacionalnom natjecanju u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“ .

Trnovit put od pobjede na školskoj i zahtjevnoj županijskoj razini natjecanja odveo  ih je proteklog petka 5. svibnja u Srednju školu Čakovec  gdje se četvrtu godinu zaredom održava državno natjecanje kojemu je cilj poticati čitanje i kreativnost. Svake godine djela koja se čitaju kriju u sebi  određenu temu, a ove godine tema natjecanja bila je ljepota različitosti.  Za natjecanje su se učenice pripremale čitajući i obrađujući tri knjige – Bijeli klaun Damira Miloša, Zaboravljeni sin Mire Gavrana i Gumi - gumi Zorana Pongrašića. Svaki natjecatelj samostalno rješava zadatke iz svih triju romana, a potom se ostvareni bodovi zbrajaju i rangiraju ekipno.

Na svim razinama natjecanja natjecatelji se susreću s veoma  iscrpnim i detaljnim pitanjima  koja obuhvaćaju razumijevanje sadržaja i fabule, uočavanje osobina i posebnosti pojedinih likova, prepoznavanje pripovjednih tehnika u djelu, uočavanje posebnosti jezika i stila pisca, razumijevanje  i procjenjivanje problema koje pojedino djelo nudi, kritičko razmišljanje te razvijen stav i  mišljenje o pročitanom djelu.

S velikim ponosom i radošću  čestitamo našim vrijednim učenicama što su nizu odličnih rezulata postignutih na brojnim ovogodišnjim natjecanjima pridružile još jedan velik uspjeh !

Fotogalerija:

objavio: Administrator   datum: 8. 5. 2017.