Kreativno ljeto naših učenika

Nova školska godina je pred nama, a još jednu, ispunjenu različitim kreativnim aktivnostima, ostavili smo u ugodnom sjećanu. Jedna od takvih aktivnosti vezana je uz ljeto i naše učenike.  Naime,  učenici razredne nastave matične i područne škole Tupljak, potaknuti svojim učiteljicama (Jadranka Ferboković, Vesna Atanasković, Nadija Marušić i Gordana Fable),  bili su likovno i literarno nadahnuti  pa su na satovima likovne kulture stvarali i na temu More i snovi čime su sudjelovali na natječaju pod nazivom LegendArt ovogodišnjeg LegendFesta u Pićnu. Kreativni i vizualno veoma dojmljivi radovi bili su izloženi  u pićanskoj galeriji 29. i 30. srpnja. Među nagrađenim radovima našla su se čak tri rada naše škole.  Radovi Sofije Močinić (3.r.), pod mentorstvom učiteljice Vesne Atanasković i Une Drndić (4.r.), pod mentorstvom učiteljice Nadije Marušić, nagrađeni su u kategoriji likovnih radova, dok je rad Ivana Valkovića, učenika 4.r., pod mentorstvom učiteljice Gordane Fable, nagrađen  u kategoriji literarnih radova.

Duhovite i veoma zanimljive stihove našeg Ivana   pod naslovom  More va Pićne možete pročitati pod opširnije. Preporučamo vam da to svakako i učinite.smiley

Čestitke učenicima i njihovim mentoricama na uloženom trudu te im želimo mnogo kreativnih trenutaka i u ovoj školskoj godini!

MORE VA PIĆNE

Još od kada san mići bi

Vajka su me strašili si.

Nona mi je govorila:

„Ako ne pojiš, baba  roga će  prit!

Moraš dobar bit, aš ko ne,

će štriga pote na metli doletit.“

I kako sada som poć spat?!

A saki don te štorije o štrigami posluhat?

Ma ja znon da štrigah danas ni,

One samo dvo dni

sako leto žive va Pićni.

Na Legend fest pridu dicu strašit,

Šćorice njin pravljat,

A za fat njih se joko

lahko more poć spat.

Ma to leto son ču pravit

da ćeju prit anke dokle spiš.

More! More se zovu!

Bit će ko va  snu

Va  mojemu Pićnu.

Ivano Valković, 3.razred

OŠ Vladimira Nazora Potpićan - PŠ Tupljak

objavio: Administrator   datum: 5. 9. 2017.