Dan zahvalnosti za plodove zemlje obilježili smo posjetom Čepiću

Povodom Dana zahvalnosti za plodove zemlje u utorak 10 listopada  učenici mlađih razreda matične i područnih škola posjetili  su farmu BioAdria, siranu Zlata i salon poljoprivrednih strojeva Entrada u Čepiću.

Prepuna farma goveda dojmila se našim učenicima koji su pozorno pratili proces mužnje i hranjenja krava, a imali su i privilegiju prisustvovati  dolasku na svijet još jednog telčića.  Sa čizmama na nogama naši su mališani veselo  gacali po stajskom blatu. O kravama koje inače vidimo samo na paši u prolazu kroz Čepić Polje govorili su nam djelatnici farme Suzana i Marin. Nakon skakutanja po balama sijena, vozili smo se plodnim livadama na kojima se nekad davno prostiralo Čepićko jezero.

Na cesti koja vodi prema Kožljaku smjestila se poznata sirana Zlata koju vodi složna obitelj Šahdanović. Ponosni smo da u našoj blizini postoje vrlo uspješni proizvođači sira. Osim što su proglašeni najboljim OPG-ovcima u Hrvatskoj, mogu se pohvaliti i nedavnom medaljom za najbolji sir na sajmu sira u Savičenti.  Ljubazno su nas primili, počastili različitim vrstama sira, sokovima i slatkišima. Imali smo priliku i kupiti  sireve koji su nam se najviše sviđali. Znatiželjni učenici postavljali su mnoga pitanja. Otkrili su nam kako im je velika želja otvoriti agroturizam s kušaonicom sira, a mi im od srca želimo da im se planovi ostvare.

U nastavku našeg obilaska Čepićem, ugledali smo poslovno-prodajni centar Entrada, a znatiželjni kakvi jesmo, zamolili smo gospodina Kristijana Kontuša da nam otkrije što se to krije u tako velikim halama. Obišli smo salon  poljoprivrednih strojeva i trgovinu dijelova.  Ovog puta nismo ništa kupili, ali smo sa sobom ponijeli prospekte proizvoda koji će njihove roditelje zasigurno zanimati.

objavio: Administrator   datum: 11. 10. 2017.