Županijsko natjecanje u odbojci - naši dječaci ponovno brončani!

U srijedu, 14. veljače 2018. godine, održano je Županijsko prvenstvo školskih sportskih društava osnovnih škola  u odbojci za dječake. Utakmice su se odigravale u Gradskoj sportskoj dvorani Valbruna u Rovinju, a domaćin natjecanja bila je TOŠ Bernardo Benussi iz Rovinja.  Cjelokupno natjecanje školskih sportskih društava  održava se pod organizacijom Školskog športskog saveza Istarske županije. Budući da  su dječaci iz OŠ V. Nazora Potpićan na nedavnoj 10. sportskoj Olimpijadi učenika OŠ Labinštine osvojili zlato u odbojci, izborili su plasman na Županijsko natjecanje. Pored OŠ V. Nazora Potpićan, na natjecanju je sudjelovalo još šest   osnovnih škola: „Veli Vrh“ iz Pule, TOŠ „Galileo Galilei“ iz Umaga, Jure Filipovića iz Barbana, Vladimira Nazora iz Pazina, TOŠ „Giuseppina Martinuzzi“ iz Pule te Jurja Dobrile iz Rovinja.

(Na donjoj slici stoje slijeva: Ljubomir Vilić, učitelj, Thomas Katičić, Manuel Smilović, Andro Lukšić, Luka Baćac,  Riccardo Celić, Karlo Benazić i Lovro Baćac, Vito Juran, Erik Burul, Marko Krištofić, Jan Čule i Mihael Slivar)

Pod mentorstvom učitelja Ljubomira Vilića i uz veliku potporu s tribina na kojoj su ih bodrile osmašice i osmaši, naši su se mladi sportaši,  inače članovi ŠSD „Duga“ Potpićan, natjecali u skupini B odigravajući utakmice protiv ŠSD-a  „Veli Vrh“ iz Pule te umaškog ŠSD-a  „Galileo Galilei“ .  U utakmici protiv Velog Vrha izgubili su sa 0:2 (20:25, 22:25), ali su fantastično odigrali protiv Galileaca izborivši pobjedu sa 2:0 (25:18, 25:19) te tako bili drugi u svojoj skupini.

Kako su u  skupini A drugo mjesto osvojili  učenici iz pazinske OŠ V. Nazora,  uslijedila je borba za treće mjesto između Potpićanaca i Pazinjana. Tu su naši odbojkaši pokazali izuzetnu borbenost i htijenje te nakon zanimljiva tri seta zasluženo osvojili brončanu medalju pobjedom sa 2:1 (25:22, 13:25, 15:13). Tako su, sretni i uzbuđeni, drugu  godinu za redom donijeli brončani pehar sa Županijskog natjecanja u svoju školu.