Veliki uspjeh na Županijskom natjecanju i smotri LiDraNo 2018.- intervju Ane Švić i Dore Močinić predložen za državnu smotru

U četvrtak 15.veljače u Zajednici Talijana u organizaciji OŠ Monte Zaro Pula održan je Županijski LiDraNo na kojem je nastupilo 212 učenika iz cijele Istre, od čega 139 iz osnovnih i 73 iz srednjih škola s ukupno 74 mentora.

Naša je škola, pod vodstvom kreativne i svestrane mentorice, učiteljice Tihane Franković Načinović, sudjelovala  u dvjema kategorijama – u kategoriji samostalnih novinarskih radova i dramskog stvaralaštva. U kategoriji samostalnih novinarskih  Prosudbeno  povjerenstvo predložilo je čak dva  intervjua naših učenica za državnu smotru: intervju pod naslovom I mi smo bili na radiju Ane Švić, učenice 8. razreda te intervju Dore Močinić, također osmašice, pod naslovom Anger-kad se učitelji  „razljute“.

U kategoriji samostalnih novinarskih radova Dora Močinić na Županijskom je LiDraNu sudjelovala i s putopisnom reportažom Dublin-grad pozitivaca i šarenih vrata.

U kategoriji pojedinačnih scenskih nastupila je Hana Depikolozvane (na gonjoj slici lijevo) s monologom iz romana Deklaracija Gemme Malley te je i ovog puta, kao i na općinskoj razini, svojom zadivljujuće energičnom i sugestivnom izvedbom uspjela oduševiti publiku i Povjerenstvo, ali nažalost, ovog puta bez plasmana na državnu smotru. Na ovogodišnjem Županijskom LiDraNu naša je škola  sudjelovala i sa zanimljivom  radio igrom pod naslovom Trnoplesari u kojoj glavne uloge igraju polaznici medijske grupe sastavljene od učenika starijih razreda, a to su: Borna Mitanovski i Armin Šahdanović (petaši), Katarina Fornažar i Ivana Smoković, učenice  6. razreda, sedmaši  Jan Čule, Leon Lukež i Antonio Tončić te osmašice Hana Depikolozvane, Ana Švić i Dora Močinić.

Čestitamo učenicima i njihovoj mentorici, učiteljici Tihani Franković Načinović, na uloženom trudu i zapaženim rezultatima, a Ani Švić i Dori Močinić (prva i četvrta zdesna na gornjoj slici) poziv na državnu smotru!!

objavio: Administrator   datum: 17. 2. 2018.