Obavijest

U nastavku donosimo opis organizacije nastave za učenike od 1. do 4. razreda koji u ponedjeljak 11.svibnja započinju s učioničkom nastavom:

Organizacija nastave u OŠ V. Nazora Potpićan od 11. Svibnja 2020.

Ulazna vrata školskih zgrada su uvijek zaključana.

Na ulazu u školske zgrade postavit će se dozatori s dezinfijensom za dezinfekciju ruku djece i odraslih.

Nije obavezno nošenje maski, a nošenje rukavica nije preporučljivo.

Na ulazu u školske zgrade postavit će se otirač sa sredstvom za dezinfekciju potplata.

ORGANIZACIJA RADA S DJECOM

U  grupi je najviše 9 učenika i  u sljedećih 14 dana nije moguće primiti ni jednog učenika .

Osiguran je  razmak među klupama od dva metra.

Roditelji (ili druga odrasla osoba, ne starija od 65 godina, koja ne spada u rizičnu skupinu, niti je kronični bolesnik) dovode djecu u školu pri čemu održavaju distancu od 2 m u odnosu na druge roditelje i djecu. Učenici sami ulaze u školsku zgradu gdje ih dočekuje učiteljica i pazi na razmak među djecom.

U matičnoj školi u Potpićnu učenici 1. razreda ulaze u školsku zgradu u 7:55, a učenici 3. razreda u 8:15, od ulaza do učionice prate ih njihove razredne učiteljice. Obzirom da su u školski prijevoz uključeni samo učenici 3. razreda, a vozni red odvija se prema niže utvrđenom rasporedu, njima će nastava početi u 8:15 (8:20), a završit u 11:15.

Za učenike 1. razreda nastava će trajati od 8:00 do 11:00.

U PŠ Pićan učenici ulaze na dva odvojena ulaza (prema uputama učiteljica koje će ih dočekati ispred škole): 1. i 4. razred u 7:45 (na glavni ulaz), 2. i 3. razred u 7:50 (na gornji, nekadašnji vrtićki ulaz).

U PŠ Sv. Katarini učenici ulaze na glavni ulaz u 7:50.

ORGANIZACIJA ŠKOLSKOG PRIJEVOZA:

Za učenike koji 11.5. 2020. počinju s učioničkom nastavom, a za koje roditelji nisu u mogućnosti organizirati vlastiti prijevoz, za dolazak u školu i odlazak kući bit će organiziran prijevoz jednim autobusom.

Vozni red:

• 7:15 Kukurini,
  • 7:25 Pićan
  • 7:40 Floričići, Švići
  • 7:45 Kralji
  • 7:55 G. Dol
  • 8:15 Čambarelići
  • 8:20 Potpićan.

Polazak autobusa pri povratku iz škole:

10:55 Pićan – Lukeži-Kukurini

11:15 Potpićan – Čambarelići-G. Dol-Kralji-Švići-Floričići

*Ovako organiziran prijevoz odnosi se isključivo na dva tjedna nastave (od 11.5.).

Zaštitne mjere prema uputama HZZJZ-a (sigurnosni razmak među djecom, dezinfekcija unutrašnjosti autobusa, obavezna zaštitna maska i rukavice za šofera) osigurat će prijevoznik.

Obzirom da ovako organiziran prijevoz još nije isproban u praksi, molimo roditelje i učenike na strpljenje i razumijevanje (moguć je raniji ili kasniji dolazak na neku od navedenih stanica i krajnjih destinacija).

Dijete u školu dovodi (i dolazi po njega) odrasla osoba, prema pravilima iz Uputa Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

U iznimnim slučajevima dolazak i odlazak djece u školu može biti samostalan (o tome prethodno mora biti obaviještena razredna učiteljica i potpisana izjava roditelja).

DJECA

Djeca ne nose zaštitne maske.

Roditelji imaju obavezu svaki dan prije dolaska u školu  izmjeriti djetetu tjelesnu temperaturu.

Djeca sa znakovima drugih zaraznih bolesti ne dolaze u školu.

Djeca moraju imati posebnu obuću u školi i odmah pri dolasku se preobuvaju.

U školi stalno treba održavati distancu među djecom.

Djeca redovito i pravilno peru ruke prije ulaska u učionicu, prije i nakon konzumiranja hrane, nakon korištenja toaleta, nakon dolaska izvana, nakon čišćenja nosa te uvijek kad ruke izgledaju prljavo.

Nakon pranja ruku sapunom i vodom, za sušenje ruku neophodno je koristiti papirnate ručnike za jednokratnu potrebu koje nakon korištenja treba baciti u koš za otpad s poklopcem.

Djeca uvijek moraju sa sobom nositi papirnate maramice koje nakon uporabe odlažu u koš za otpad s poklopcem.

U učionici treba izbjegavati korištenje zajedničkih didaktičkih sredstava, igračaka ili pomagala.

Svako dijete koristi se svojim priborom, udžbenicima i sl. koje nosi u svojoj torbi. Učenici ne smiju dodirivati tuđe stvari.

Nakon što učitelj dodiruje učeničke stvari bilo bi preporučljivo dezinficirati ruke.

NASTAVA

Nastava će se u školi održavati (prema rasporedu sati dogovorenom sa razrednom učiteljicom) od 8.00 sati do 11.00 sati.

Školsku marendu kuharica će donositi na vrata učionica, a učenicima će je podijeliti učiteljice.

Nastava Vjeronauka, Engleskog, Talijanskog jezika i Informatike i dalje je organizirana kao i do sada, online.

Ove mjere počinju se primjenjivati 11. svibnja 2020. i traju prema uputama HZJZ i MZO

Hvala i sretan povratak u školu!

Ravnateljica: Nada Peršić, prof.

objavio: Administrator   datum: 8. 5. 2020.

« Rujan 2024 »

Priznanje