Imamo stihove školske himne!

U mjesecu veljači i ožujku učenici od 5. do 8. razreda imali su priliku sudjelovati u školskom  natječaju i stvarati, u paru ili grupi, stihove školske himne. Preko trideset učenika okušalo se u tom zahtjevnom zadatku, a pristiglo je desetak himni od kojih je povjerenstvo odabralo pet koje su ušle u uži izbor. Povjerenstvo u sastavu učiteljice Sandre N., Tihane F. N., Marine R., učitelja Dalibora Š. i ravnateljice Nade Peršić odabralo je najbolje stihove iz svake od pet odabranih himni te sastavilo konačnu verziju.

Proteklog petka, 10.3., u školskoj knjižnici priredili smo susret tijekom kojeg smo autorima stihova školske himne podijelili pohvalnice i prigodne nagrade.

A oni su:

8.a: Simona Paliska/Ivona Baćac/Paola Maras/David Lukšić

8.b: Anamarija Baf/Lara Kalčić

6.a: Katija Stojšić/Heidi Lukšić

Magdalena Burul/Tina Zidarić

5.a: Petra Klapćić/Valentina Celić

Rianna Mikolj/Katrin Težak/Chiara Rovis

Čestitke!

Slijedi onaj još zahtjevniji dio, a to je uglazbljivanje stihova.  Za taj će se dio pobrinuti Sandra Novaković, učiteljica glazbene kulture koja će zajedno s grupom učenika osmisliti glazbenu podlogu.

Želimo im u tom pothvatu puno inspiracije, uspjeha i zabavnih trenutaka te s nestrpljenjem iščekujemo trenutak kada će nam školsku himnu naši učenici prvi put otpjevati na školskoj pozornici.

objavio: Marina Rade   datum: 15. 3. 2023.

« Rujan 2024 »

Priznanje