Petaši i šestaši na terenskoj nastavi u Karlovcu i Ogulinu

U srijedu 19. travnja učenici 5. a, 6.a i 6.b razreda realizirali su sadržaje nastave iz povijesti i hrvatskoga jezika na terenskoj nastavi u Karlovcu i Ogulinu u pratnji učiteljica hrvatskoga jezika, Vedrane i Tihane, školske knjižničarke Marine te učitelja povijesti, Dalibora Švića.

Po dolasku u grad Karlovac zaputili smo se prema humku iznad rijeke Kupe na kojem se smjestio Stari grad Dubovac, jedan od najbolje sačuvanih i najljepših spomenika feudalnog graditeljstva u Hrvatskoj. Pred gradskim vratima dočekala nas je vodičkinja i provela naše učenike muzejom postavljenim unutar Branič kule s vrha koje smo uživali u prekrasnom pogledu na grad Karlovac. Kako bi provjerili i utvrdili što su sve naučili o prošlosti grada prilikom obilaska, učitelj povijesti pripremio je i podijelio učenicima pitanja na koja će odgovoriti po povratku u školu. Nakon Dubovca, zaputili smo se prema rodnom gradu Ivane Brlić Mažuranić. U Ivaninoj kući bajke dočekale su nas dvije ljubazne voditeljice koje su naše učenike i učitelje upoznale sa zanimljivim i interaktivnim sadržajem Ivanine kuće, a nakon toga za petaše i šestaše organizirane su dvije radionice. Petaši su bili odlični u dramatizaciji Šume Striborove, a šestaši u potrazi za čarobnim predmetom. Prije polaska kućama prošetali smo i do poznatog Đulinog ponora, visokog klanca iznad ponora rijeke Dobre. Nakon sunčanog, aktivnog, zanimljivog i edukativnog puta uslijedio je povratak kućama.

objavio: Marina Rade   datum: 21. 4. 2023.

« Rujan 2024 »

Priznanje