Ella, Rianna, Dea, Ajla i Zita na državnom/svjetskom polufinalnom natjecanju HIPPO 2023.

U petak 21. travnja 2023. u informatičkoj učionici naše škole održan je 2. krug natjecanja (državna razina – svjetsko polufinale) iz engleskog jezika HIPPO English Language Olympiad-English Without Borders. Učenici su testu pristupili online pod nadzorom mentorice i učiteljice engleskog jezika Ajrin Floričić, koordinatorice natjecanja.

Prema pristiglim rezultatima nakon 1. kruga, u kojem je sudjelovalo 13-ero učenika naše škole, sudjelovanje u državnom finalu tj. svjetskom polufinalu Hippo olimpijade svojim je znanjem izborilo čak pet učenica naše škole:

• Ella Vičić, 5. a razred
  • Rianna Mikolj, 5. a razred
  • Dea Brenko, 6. a razred
  • Zita Lukšić, 8. b razred
  • Ajla Šahdanović, 7. razred

Čestitamo im na trudu i marljivosti čime su ušli u krug najboljih u državi u svojim kategorijama. Želimo im puno uspjeha u daljnjem radu te se nadamo plasmanu na posljednju razinu, svjetsko finale!

*HIPPO Olimpijada iz engleskog jezika najveće je svjetsko natjecanje te vrste, te se provodi u više od 50 zemalja diljem svijeta. Glavni organizator ove jedinstvene olimpijade je međunarodna neprofitna organizacija Global Hippo Association osnovana 2012. godine sa svrhom promicanja važnosti učenja engleskog jezika. Olimpijada za cilj ima poticanje na natjecateljski duh među mladima diljem svijeta koji pokazuju interes za engleski jezik, njegovanje međukulturalne razmjene, toleranciju, stvaranje prijateljstava te jačanje suradnje među učiteljima. Natjecanje se organizira u tri kruga – školska razina, državna razina (polufinale) i međunarodna razina (finale) koja se tradicionalno održava u Italiji.

objavio: Marina Rade   datum: 24. 4. 2023.

« Rujan 2024 »

Priznanje