"Tko nam može obećati da gladnih neće biti više nikad?"

Petero učenika naše škole proteklog je petka, 12. svibnja, pred publikom okupljenom u labinskoj Gradskoj knjižnici pročitalo svoje pohvaljene i nagrađene literarne radove poslane na ovogodišnji natječaj Gradskog društva Crvenog križa Labin. 16. Literarni natječaj na temu Crvenoga križa raspisan je uz 3 zadane teme: “Riječi koje bole”, “Mijenjam 100 lajkova za jedan topli zagrljaj” te “Gladnih neće biti kad…”, a iz osnovnih škola Labinštine na njega je pristiglo sveukupno 28 radova: 19 u kategoriji nižih te 9 u kategoriji viših razreda, a nagrađene i pohvaljene radove izabralo  je povjerenstvo u sastavu: Božica Višković, Sonja Brezac i Suzana Mušković.

O vrlo aktualnim, osjetljivim i teškim problemima zadanima temama natječaja, a s kojima se djeca i mladi svakodnevno susreću progovorili su i učenici naše škole podijelivši svoje misli na svoj način i iz svoje perspektive.

O tome kada više neće biti gladnih pisala je Ines Aničić učenica 3. razreda Područne škole u Pićnu osvojivši 2. mjesto, pod mentorstvom učiteljice Đurđice Matuhina.  3. mjesto osvojio je Luka Jeromela, učenik 1. razreda Područne škole u Sv. Katarini s dirljivom stihovima o riječima koje bole. Njegova mentorica bila je učiteljica Samanta Starčić Paliska.

Na ovogodišnjem natječaju tri su rada uvrštena među pohvaljene: “Bolne riječi” Anastazije Hekić, učenice 4.r. Područne škole u Sv. Katarini čija je mentorica bila učiteljica Tatjana Baćac, “Gladnih neće biti kad…” Nine Baf  i “Riječi koje bole”  Noemi Vretenar. Obje su učenice 4. razreda Područne škole u Pićnu. Njihova mentorica bila je učiteljica Đurđica Matuhina.

Nagrađene, pohvaljene i sve ostale radove poslane na ovogodišnji natječaj možete pročitati ovdje.

Čestitamo svim učenicima na velikom uspjehu i na tome što su pokazali zrelo i duboko razmišljanje o temama koje svih nas u nekom trenutku muče i s kojima se kao društvo moramo suočiti te ih pokušati riješiti zajedno, počevši s promjenama u nama samima.

Čestitke mentoricama Samanti, Tatjani  i Đurđici  na uspjehu i poticanju učenika na promišljanje i pisanje o važnim društvenim temama!

Priloženi dokumenti:
Crveni_kriz-literarni_radovi_2023..pdf (546.57 KB)

objavio: Marina Rade   datum: 15. 5. 2023.

« Rujan 2024 »

Priznanje