Dan škole

U ponedjeljak 29. svibnja, dan prije 147. godišnjice rođenja Vladimira Nazora obilježili smo Dan škole. Bilo je to veoma sadržajno i zabavom ispunjeno jutro. U prvom dijelu programa svi učenici matične i područnih škola odmjeravali su snage u zabavnim sportskim igrama: skakanju u vrećama, kapi koja je prelila čašu, povlačenju konopa i utrci s balonima. Ukupan poredak u svim disciplinama nalazi se ovdje.

Nakon zabavnog   rekreativnog dijela za koji se pobrinula učiteljica tjelesne kulture i učiteljice razredne nastave uslijedio je kulturno-umjetnički program.

Na samom početku programa školski zbor premijerno je otpjevao školsku himnu čije su  stihove ove godine osmislili  učenici  na školskom natječaju, a pripremili i otpjevali uz mentorstvo učiteljice glazbene kulture. Stihovi i melodija himne ispunjeni su pjesničkim slikama i motivima iz školskog života, odišu vjerom i nadom u sretnu i lijepu budućnost  te smo sigurni da će ju naši učenici rado izvoditi tijekom obilježavanja mnogih školskih svečanosti. A radujemo se i snimanju videospota dogodine. Voditeljice programa, Evelin, Paola i Ivona, nakon izvedbe himne svečano su predstavile logotip škole i autore triju najboljih ideja vizualnog identiteta škole. Ove godine učiteljica likovne kulture objavila je školski natječaj za izradu školskog loga. Nakon nekoliko mjeseci  stvaranja u uži izbor ušla su tri rada. Idejno rješenje Dee Močinić (8. a razred) zauzelo je brojem  glasova povjerenstva 3. mjesto, Ajle Šahdanović (7.razred) drugo mjesto, a na prvom mjestu našao se logotip Adriana Zulijanija, učenika 7. razreda.

Prezentaciju o tijeku natječaja i razradi ideje logotipa pripremila je učiteljica likovne kulture. Možete ju pogledati u privitku pod opširnije. Pored toga, sretan Dan škole zaželjeli su nam u školskom hodniku portreti učenika 5. razreda  izrađeni u tehnici kartonskog reljefa.

Nakon predstavljanja školske himne i logotipa, uslijedio je osvrt na ovogodišnje uspjehe i pohvale učenika koji su postigli zapažene rezultate na školskim  i županijskim natjecanjima. Uživali smo u interpretaciji nagrađenih i pohvaljenih radova s ovogodišnjih natječaja Ca je ča, Pikun i literarnog natječaja GDCL-a Labin, a Lucija i Viliam začinili su poeziju i prozu nježnim zvucima gitare. Potom se učenicima  obratila ravnateljica škole Nada Peršić. Na redu je bio trenutak proglašenja učenice ili učenika generacije. Svake je godine taj trenutak posebno uzbudljiv i s nestrpljenjem ga svi iščekujemo, a tako je bilo i ovaj put. Ravnateljica je najprije istaknula sve uspjehe koje je ove godine marljivim radom, motivacijom, redovitošću i odgovornošću već u sedmom razredu postigla ovogodišnja učenica godine. Svi su učenici nakon toga izgovorili njezino ime, ime Sofije Močinić. Nagradili smo je iskrenim i glasnim pljeskom, a ravnateljica joj je uručila prigodno priznanje i nagradu.

Na kraju našeg ispunjenog jutra uživali smo u pravoj, pravcatoj kazališnoj predstavi koju su nam izveli učenici Područne škole u Pićnu. Nakon što su njihove Stare cipele ponosno prošetale pozornicama općinske, županijske i državne smotre, napokon je došao red i na našu pozornicu u matičnoj školi. Njihova odlična izvedba ostavila je snažan dojam i dirnula nas svevremenskom porukom  koju su nam uspješno prenijeli ovi mladi, ali već veliki glumci.

Fotogalerija.

Priloženi dokumenti:
LOGO_SKOLE.pptx (19.05 MB)

objavio: Marina Rade   datum: 1. 6. 2023.

« Rujan 2024 »

Priznanje