Osmašima održano edukativno predavanje "Zdrav za 5"

U petak, 25. studenog, u okviru projekta „Zdrav za 5“ policijske službenice održale su učenicima osmog razreda radionicu o prevenciji ovisnosti i zakonskim posljedicama konzumacije alkohola. Putem radionice i predavanja popraćenog prezentacijom skrenule su učenicima pozornost na brojne  opasnosti koje se kriju iza konzumacije alkohola, kao i o tome kako si sami pomoći i gdje i kako potražiti pomoć. Prikazani su im primjeri iz policijske prakse u kojima su opisana kažnjiva ponašanja koje čine djeca pod utjecajem alkohola (oštećenja stvari, nasilje, posljedice prometnih nesreća pod utjecajem alkohola) kao i posljedice takvih ponašanja na njihovu budućnost. Na kraju predavanja učenici su isprobali četiri tipa "pijanih naočala" koja simuliraju različita stanja alkoholoziranosti te su na taj način imali priliku vidjeti kakvu sliku imaju pred očima kada su u alkoholiziranom stanju.

objavio: Administrator   datum: 28. 11. 2016.

« Ožujak 2024 »