Građanski odgoj i obrazovanje

U Rijeci na Danima medijske pismenosti

U srijedu 3. travnja 11-ero učenika 5. i 6. razreda zajedno s učiteljicama posjetilo je Radio Rijeku i HRT u Rijeci u sklopu radionica održanih povodom Dana medijske pismenosti. Radionice za učenike osnovnih i srednjih škola organizirane su u gradovima diljem Hrvatske, a cilj im je osvještavanje javnosti o važnosti medijske pismenosti.

Radionice se provode u organizaciji Agencije za elektroničke medije i Ureda UNICEF-a za Hrvatsku, u suradnji s brojnim partnerima i pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Naše je učenike ljubazno ugostila ekipa Radio Rijeke i riječkog HRT-a i tijekom dvosatnog upoznavanja s njihovim brojnim aktivnostima pružila  našim učenicima pregršt korisnih i zanimljivih informacija. Učenici su upoznati s kompleksnošću rada novinara, urednika, voditelja, lektora, programskih i audio producenata, glazbenog urednika i drugih, a bili su veoma iznenađeni spoznajom o obimu  posla koji mnogo ljudi treba odraditi za samo minutu javljanja u eter. Posebno ih se dojmilo javljanje uživo kada su imali priliku pozdraviti slušatelje Radio Rijeke. Nakon veoma zanimljivog posjeta medijskoj kući, uputili su se u šetnju riječkim Korzom i starogradskom jezgrom, uživajući u njezinoj ljepoti i gradskoj užurbanosti…

objavio: Administrator   datum: 5. 4. 2019.