Građanski odgoj i obrazovanje

Projekt "Kad bi stolice pričale" osvojio nagradu Foruma za slobodu odgoja

Treću godinu zaredom polaznici izvannastavne aktivnosti Građanskog odgoja i obrazovanja sudjelovali su na natječaju Foruma za slobodu odgoja Oboji svijet te osvojili nagradu u kategoriji školskih projekata. Nagradni natječaj Oboji svijet namijenjen je učenicima osnovnih i srednjih škola, koji putem svojih likovnih, literarnih i drugih radova na kreativan način izražavaju svoje viđenje tolerancije, prihvaćanja i poštivanja različitosti, nenasilja i mirnog rješavanja sukoba.

U novonastalim okolnostima zajedno sa svojim mentoricama Marinom Rade i Tihanom F. Načinović ove su godine sedmaši odlučili  pridonijeti stvaranju ljepšeg i poticajnijeg školskog okruženja te učiniti dobro djelo za učenike škole. Stare i trošne stolice obojali su i ilustrirali porukama mira, ljubavi, dobrote, tolerancije, prijateljstva…  U pomoć nam je priskočila naša psihologinja Dubravka U. Lukšić  i zahvaljujući njezinom umjetničkom talentu stolice su postale pravi unikat te svaka od njih na jedinstven način prenosi neku od ljudskih vrijednosti. Učenici prvog razreda nisu krili svoje oduševljenje. Bili su zajedno s njihovom učiteljicom Majom iskreno ganuti trudom i vremenom koji su za njih odvojili sedmaši kako bi im uljepšali učionicu.

Snimili smo proces realizacije projekta koji možete pogledati na sljedećoj poveznici Kad bi stolice pričale.

Proglašenje ovogodišnjih pobjednika natječaja Oboji svijet odvijalo se virtualno 13. studenog u sklopu obilježavanja Međunarodnog dana tolerancije. Stručni žiri Foruma od ukupno 189 radova odabrao je 15 radova za nagradu među kojima se našao i naš projekt, a učenica 7. razreda Karmela Švić i mentorica Marina Rade predstavile su projekt tijekom virtualnog proglašenja pobjednika koji se nalazi na sljedećoj poveznici .

objavio: Administrator   datum: 26. 11. 2020.

« Ožujak 2024 »