preskoči na sadržaj
 

U nastavku slijedi popis filmova iz medijske kulture.

Kako bi mogli pristupiti sadržajima pohranjenim unutar Portala Baltazar potrebna vam je prijava pomoću  AAI@EduHr, CARNetovog elektroničkog identiteta.

Prvi razred:

1. B. Kolar Vau-vau

2. M. Jović i S. Fabrio Pale sam na svijetu

3. N. Kostelac Crvenkapica

4. B. Ranitović Srce u snijegu

5. N. Park Krive hlače

6. B. Dovniković i A. Marks

Tvrdoglavo mače ili Bijela priča ili Tko je Videku napravio košuljicu

Basne i bajke iz naše lektire I.

7. Filmovi iz serije kratkih animiranih i komičnih filmova o Loleku i BolekuTomu i JerryjuMickeyu Mouseu, Profesoru Baltazaru i Charlie Chaplinu

 

Drugi razred:

1. Vrbanić Svi crteži grada

2. D. Vukotić Kauboj Jimmy

3. Z. Grgić Posjet iz svemira

4. A. Marks Kako je Ana kupila kruh

5. M. Lovrić Putovanje plavog lonca

6. M. Lovrić Ružno pače

7. Lj. Jojić Svinjar

8. Lj. Jojić Kraljevna na zrnu graška

9. K. Golik Gliša, Raka i Njaka

10. M. Jović i S. Fabrio Metla i Metlenko

11. W. Disney: Snjeguljica i sedam patuljaka ili W. Disney: Pinokio

12. Filmovi iz serije kratkih animiranih i komičnih filmova o Loleku i BolekuTomu i JerryjuMickeyu Mouseu, Profesoru Baltazaru i Charlie Chaplinu

13. Televizijske emisije s tematikom doma, škole i zavičaja

 

Treći razred:

1. Z. Grgić, A. Zaninović, B. Kolar Izbor filmova o Profesoru Baltazaru

2. M. Blažeković Palčić

3. D. Vunak Mali vlak

4. B. Dovniković, A. Marks Dva miša

5. Lj. Heidler Lisica i gavran ili Lisica i roda ili Lav i miš

6. M. Blažeković Čudnovate zgode šegrta Hlapića

7. M. Relja Vlak u snijegu

8. V. Fleming Čarobnjak iz Oza

9. A. Adamson, V. Jenson Schrek

10. R. Minkoff Velika pustolovina Stuarta Maloga

 

Četvrti razred:

1. D. Vukotić Krava na Mjesecu

2. B. Dovniković Znatiželja

3. D. Vukotić Piccolo

4. M. Blažeković Čudesna šuma

5. V. Tadej Družba Pere Kvržice

6. O. Gluščević Vuk

7. B. Marjanović Mala čuda velike prirode (izbor)

8. T. Burto Batman

9. R. Donner Superman

 Peti  razred:

  1. Što je film: Uvod u filmske vrste

  2. B. Dovniković Znatiželja

  3. D.Vukotić 1001 crtežIgra

  4. W. Fin, J. Sanford Pobuna na farmi

  5. W. Disney: po izboru

 6. C. Wedge, C. Saldanha Ledeno doba

  7. Suvremeni animirani filmovi po izboru

 

  Šesti razred:

  1. Što je film: Filmska izražajna sredstva: slikapromjenjiva slika

  2. Kazalište: Sve je to kazališteGužva na pozornici

  3. Braća Lumiere; Poliveni poljevač, Ulazak vlaka u stanicu

  5. G. Melies; Put na Mjesec

  4. P. Krelja Povratak

  5. R. Zemeckis Forrest Gump

  6. S. Raimi Spiderman 2

  7. G. Lucas Zvjezdani ratovi (serijal)

  8. W. Wyler Ben Hur

 

  Sedmi razred:

  1. Što je film: Igrani film

  2. Što je film: Gluma u filmu

  3. Filmovi Filmovi Ch. Chaplina

  4. K. Golik Tko pjeva, zlo ne misli

  5. S. Daldry Billy Elliot (ili neki drugi suvremeni film po izboru koji je dobio dobre kritike ili značajne nagrade)

  6. TV-serija Smogovci (ili neka druga aktualna i kvalitetna serija po izboru)

 

  Osmi razred:

  1. Što je film: Filmska montaža

  2. Zagrebačka škola crtanoga filma (Bourek, Grgić, Vukotić, Dovniković i dr.)

  3. R. Sremec Zelena ljubav

  4. I. Škrabalo Slamarke divojke

  5. Z. Tadić Druge

  6. A. Babaja Breza

  7. Romeo i Julija

  8. R. Benigni Život je lijep

 

Kalendar
« Siječanj 2018 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
Prikazani događaji


Najavljujemo

Upisi u srednje škole



Korisni linkovi

 


Preporučujemo
Lokalni mediji

Učenje i zabava

Korisni linkovi

Dnevni tisak

Časopisi
 • Enter
 • Bug
 • Drvo znanja
 • Meridijani


Arhiva dokumenata
Učitavanje RSS feeda je završilo s greškom: 400




preskoči na navigaciju