Dobro došli na stranicu  školske knjižnice!

Na ovoj stranici možete pronaći:

1. popis lektire za osnovnu školu od 1. do 8. razreda

2.popis filmova iz medijske kulture od 1. do 8. razreda

3. online izvore priručne zbirke

Knjižničarka: Marina Rade, prof.

E-mail: knjiznica.ospotpican@gmail.com

Tel: 052/867-425

Radno vrijeme: pon-pet 8:00-14:00

Školska knjižnica nalazi se u prizemlju naše škole. Sadrži zbirku knjižne i neknjižne građe koja je prvenstveno namijenjena učenicima i nastavnicima za potrebe redovite nastave, ali je potpora i svim nastavnim i izvannastavnim aktivnostima škole. Knjižna građa sastoji se od učeničkog i nastavničkog fonda. Najveći dio obuhvaća lektirne naslove, referentnu građu (rječnike, enciklopedije, leksikone...) i stručnu literaturu.

Prostor knjižnice je dovoljno velik  da se u njemu može smjestiti cijeli jedan razred. U knjižnici učenici izvode nastavne satove, gledaju edukativne filmove, stječu nova znanja, prikupljaju nove informacije, razvijaju navike korištenja knjižnične građe, koriste se računalom...

Sva knjižna građa je računalno obrađena u knjižničnom programu Žvane putem kojeg ju posuđujemo. Pored učenika koji pohađaju matičnu školu u Potpićnu, koriste je i učenici područnih razrednih odjela u Sv. Katarini, Pićnu i Tupljaku.

« Prosinac 2018 »

Škola za život

TV prilozi o provođenju ekperimentalnog programa "Škola za život" u našoj školi:

Više o eksperimentalnom programu "Škola za život" u koji je uključena i naša škola možete saznati ovdje.