Referentna zbirka-online izvori

Novinske vrste i oblici.

Ljekovite priče

Knjigom protiv kaosa

Prelazak iz razredne u predmetnu nastavu-virtualna šetnja školom

Ante Peterlić-filmske vrste

Kantuon Ćakuluon-storytelling blog-Aleksandar Bančić

Peppa Pig u knjižnici

Mr Bean-The Library

Kako napisati vijest

Medijska pismenost

Radijsko novinarstvo

Radio-genially- interaktivna ploča

10 igara za učionicu

Škola medijske kulture "Ante Peterlić"-filmovi s radioničkih programa

30 izuma koji su promijenili svijet

IZVORI IZ PODRUČJA GOO-a:

Građanski odgoj i obrazovanje

Forum za slobodu odgoja.

ENCIKLOPEDIJE NA INTERNETU

Hrvatska enciklopedija

Hrvatska enciklopedija Leksikografskog zavod Miroslav Krleža

Proleksis enciklopedija - prva hrvatska opća i nacionalna enciklopedija u elektroničkom izdanju; besplatno dostupna članovima Hrvatske akademske i istraživačke mreže CARNet

Portal Leksikografskoga zavoda obuhvaća sadržaj šest izdanja Zavoda uređenih za prikaz i pretraživanje na internetu – Hrvatskog obiteljskog leksikona, Istarske enciklopedije, Filmskoga leksikona, Nogometnoga leksikona, Krležijane te izbor članaka iz Hrvatskoga biografskog leksikona. Izdanja su međusobno povezana zajedničkim abecedarijem, načinjenim na temelju Hrvatskog obiteljskog leksikona, što čini okosnicu portala na koju se povezuju istovjetne natuknice iz ostalih izdanja.

Likovna enciklopedija

Columbia Encyclopedia - opća enciklopedija (na engleskom jeziku); besplatan pristup

Encarta msn - enciklopedija; rječnik; atlas; kvizovi

Encyclopedia.com - besplatan pristup; sadrži više od 50 000 natuknica (na engleskom jeziku)

Enciklopedia Britannica

PRAVOPIS HRVATSKOG JEZIKA

RJEČNICI

Hrvatski jezični portal - zajednički projekt Novog Libera i Srca. Većini riječi u bazi pridodani su izvedeni oblici, tj. gramatička razrada. Sadrži preko 100 000 osnovnih riječi.

JEDNOJEZIČNI RJEČNICI

Dictionary.com - engleski jezik; prevoditelj više jezika

OneLook Dictionary - više od 900 općih i specijalnih rječnika

Engleski slikovni riječnici

DVOJEZIČNI RJEČNICI

Englesko - Hrvatski

Francusko - Hrvatski

VIŠEJEZIČNI RJEČNICI

EU-dictionary - zastupljeni jezici: engleski, njemački, talijanski, španjolski, francuski, nizozemski, švedski, finski, japanski, latinski

Logos dictionary - zastupljena 22 jezika plus AV-materijali

Oxfordski rječnik - jedan od najpoznatijih engleskih rječnika. Natuknice su bogato obrađene, uz zvučni zapis izgovora. Uz rječnik se nalazi rječnik sinonima i gramatika.Također sadrži i španjolski, francuski, njemački i talijanski rječnik.

Rječnik koji uključuje gotovo 30 jezika

INFORMATIČKI RJEČNIK

Megabajt - besplatni online informatički rječnik na hrvatskom jeziku

LEKSIKONI

Hrvatski bibliografski leksikon

Filmski leksikon

Nogometni leksikon

Medicinski leksikon

ATLASI

Google Maps

Google Earth

Geo-Gauss - planovi hrvatskih gradova; zbirka planova i karata

Multimap - atlas svijeta; detaljna karta Hrvatske

Quick Maps - karte, zastave, ekonomija, klima, prirodni resursi

World Atlas and World Maps - karte, zastave, podaci o zemljama, populacija

Atlapedia Online - sadrži fizičke karte u punim bojama, političke karte i ključne riječi i statističke podatke o zemljama

Map Machine - National Geographic, dinamične karte, atlasi, zastave i podaci o zemljama

Zbirka karata i planova hrvatskih gradova

Kronološki organizirane poveznice na brojne povijesne karte svijeta, uključujući i karte iz književnih djela

Historical Atlas of the Twentieth Century - povijesni atlas, osvrt na posebna mjesta i povijesne događaje dvadesetog stoljeća

PRIRUČNICI

Priručnik za roditelje o sigurnijem Internetu za djecu i mlade - Povodom Dana sigurnijeg Interneta 2012., koji se obilježava 7. veljače udruga Suradnici u učenju pripremila je Priručnik za roditelje. U priručniku za roditelje roditelji mogu pronaći opće savjete, malo složenije savjete, podsjetnik da ne zaboravite razgovarati s djecom te važne informacije o društvenim mrežama.

Zaštitite privatnost na Facebooku - U brošuri Nacionalnog CERT-a pod nazivom saznajte sve informacije vezane uz izlaganje opasnostima prilikom postavljanja osobnih podataka i sadržaja na najpopularniju društvenu mrežu te kako podesiti svoj profil na Facebooku tako da čuva privatnost vaših osobnih podataka, fotografija i kontakata.

Sigurnije na internetu - vodič za računalne laike koji pomaže prepoznati opasnosti i aktivno se zaštititi. Pokriva najpopularnije usluge, kao što su društvene mreže (Facebook) i dijeljenje datoteka (BitTorrent), a posebno se fokusira na izbjegavanje prijevara te zaštitu privatnih i osjetljivih podataka.

„Netiquette“ - Kako se „ponašati“ u „novom“, virtualnom svijetu? Koja su pravila lijepog on-line ponašanja? Odgovore na brojna pitanja o bontonu na internetupotražite na ovoj mrežnoj stranici.

Priručnik za učenje i poučavanje (za učenike) - izd. Agencija za odgoj i obrazovanje

Priručnik za učenje i poučavanje (za nastavnike) - izd. Agencija za odgoj i obrazovanje

« Listopad 2018 »